Aktualijos

Atsinaujinęs socialinių paslaugų centras liko be vadovo
  • Įkelta: 2019-10-30
Nijolė Navickienė. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista.

Čia buvo, čia nėra

Praėjusią savaitę šių eilučių autorė, rengdama straipsnį apie rekonstruojamą Socialinių paslaugų centre, susisiekė su jo direktore Nijole Navickiene. Ji patvirtino, kad darbai jau visai prie pabaigos, ir paprašė luktelti savaitę – tada jau bus galima apžiūrėti patalpas.

Tačiau dar nė nepraėjus savaitei paaiškėjo, kad N. Navickienė Socialinių paslaugų centre nebedirba – ji atleista. Praėjęs penktadienis buvo paskutinė jos darbo diena.

Atskleisti priežastis, kodėl atleista Socialinių paslaugų centro vadovė, paprašytas rajono mero Dovydo Kaminsko patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius nedaugžodžiavo: „Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė atleista abiejų šalių susitarimu. Be vadovės, centras turi pavaduotoją, o direktoriaus atranka bus vykdoma artimiausiu metu“.

Meras D. Kaminskas „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad N. Navickienė atleista jo potvarkiu. Paprašytas paaiškinti priežastis, jis sakė:

– Tarėmės dėl įstaigos ateities, ji turėjo savo asmeninių dalykų, mes turėjom savo argumentus, tai taip ir sutarėm, kad reikia naujo vadovo.

Paklaustas, ar turėjo kokių nors pretenzijų buvusiai įstaigos vadovei, meras teigė, kad susitarta geruoju, tad apie pretenzijas kalbėti nelabai norėtųsi.

N. Navickienė sakė Socialinių paslaugų centre dirbusi 25-metus, o nuo 2011-ųjų jam vadovavusi. Kalbėti apie savo atleidimą kalbėti ji nepanoro, o paklausta, ką dabar veiks, sakė pirmiausia pasirūpinsianti sveikata.

„Tauragės žinių“ duomenimis, N. Navickienė bent jau anksčiau buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė, 2011 m. dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose vienoje iš priekinių sąrašo pozicijų.

Į pagalbą neįgaliesiems

Paprašyta papasakoti, kas gi įsikurs rekonstruotose patalpose, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė sakė, kad Tauragės socialinių paslaugų centras kartu su Tauragės rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Tauragės rajono savivaldybėje“.

– Įgyvendinus projektą bus įkurtas Dienos centras asmenims su negalia. Projekto tikslas yra gerinti socialinių paslaugų neįgaliesiems prieinamumą Tauragės rajono savivaldybės bendruomenėje, plėtojant socialinių paslaugų infrastruktūrą Tauragės mieste neįgaliems asmenims. Projektu siekiama didinti socialinių paslaugų įvairovę ir prieinamumą pagal tikslinės grupės poreikius, teikti reikalingas socialinės priežiūros paslaugas neįgaliesiems, tokias kaip socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas, kultūrinių poreikių tenkinimas, fizinio aktyvumo didinimas, laisvalaikio ir sveikatinimo organizavimas, bei sudaryti prielaidas artimuosius namuose prižiūrintiems asmenims grįžti į darbą, o prižiūrimiems asmenims – sukurti palankias asmens priežiūros sąlygas prižiūrinčių artimųjų asmenų darbo metu, – pasakojo L. Rimkuvienė.

Projekto įgyvendinimo metu atliekant rekonstrukcijos darbus įrengtos visos numatomoms paslaugoms teikti būtinos patalpos – darbuotojų darbo kabinetas, patalpa fizinio aktyvumo veiklai, užimtumo patalpos, bendravimui ir poilsiui skirta erdvė ir virtuvėlė, kitos patalpos. Bus įsigyta nauja įranga bei baldai, būtini Dienos centro paslaugoms teikti.

Socialinių paslaugų centras
Patalpose baigiama rekonstrukcija

Planuojama, kad padalinyje ne tik bus įkurti mažiausiai du darbuotojų etatai, bet savanoriškais pagrindais dirbs ir neįgaliuosius asmenis buriančių ir jiems paslaugas teikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai (planuojama, kad veiklą vykdys mažiausiai 6 savanoriai).

Po projekto įgyvendinimo atnaujintose ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytose patalpose vienu metu paslaugomis galės naudotis 40 neįgalių asmenų.

Rekonstruotas erdvias, tik kol kas tuščias patalpas šių eilučių autorei aprodžiusi Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Jovita Petkienė pasakojo, kad baldai ir įranga yra užsakyti, ji šiuo metu gaminama. Projekto pabaiga numatyta gruodžio 20-ąją.

Paklausta, ar susitikimui su ministru L. Kukuraičiu kaip nors specialiai ruošiamasi, ji sakė matysianti ministrą ne pirmą kartą, taigi dėl susitikimo nesijaudina.

Rekonstrukcija – į pabaigą

Paraiška šiam projektui CPVA buvo pateikta dar 2017-ųjų vasarį. Finansavimas buvo patvirtintas tų pačių metų gegužę, o prieš pat Kalėdas pasirašyta sutartis su UAB „Stamela“. Sutarties vertė – 642 840 Eur. Per 2018 metus buvo rengiamas darbo projektas, vykdomi vidaus patalpų valymo (pertvarų šalinimo) darbai, apšiltintas fasadas, o šiemet įrengtos vidaus pertvarų, inžineriniai tinklai, imtasi patalpų apdailos. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Montvilas, šiuo metu Socialinių paslaugų centro remonto darbai jau yra atlikti apie 95 proc. Pasak jo, šiuo metu yra atliekami paskutiniai patalpų sutvarkymo darbai, ruošiama dokumentacija statybos užbaigimo procedūrai.

Daugiau straipsnių