Aktualijos

Vaikai susirinko į jau atnaujintą „Pušelę“: vertėjo laukti
  • Įkelta: 2019-09-06

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ šį rugsėjį sukvietė vaikus į atnaujintas vieno korpuso patalpas. Nors statybininkai vis dar baiginėja smulkius darbus, o ir nauji baldai pasiekė dar ne visas grupes, „Pušelės“ bendruomenė džiaugiasi renovuotomis patalpomis: grupės tapo šviesios ir modernios, jose gausu šiuolaikiškos įrangos. „Vertėjo laukti!“ – nuotraukomis su tokiais prierašais tėvai dalijasi „Facebook‘e“.

VRCM „Pušelė“ direktorė Jovita Kiržgalvienė pasakojo, kad patalpos būdavo kosmetiškai paremontuojamos kasmet, tačiau ir elektros instaliacija, ir vamzdynai, ir kitos sistemos buvo jau labai susidėvėjusios. Norėjosi ir šiuolaikiškesnės apdailos, baldų, įrangos.

Renovacijos darbai „Pušelėje“ prasidėjo pernai rudenį, kai, įgyvendindama 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo didinimas“, Tauragės rajono savivaldybė su UAB RRST pasirašė Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ pirmojo korpuso vidaus patalpų remonto sutartį. Prieš pasirašant sutartį buvo parengtas darželio pirmojo korpuso vidaus patalpų remonto projektas, suformuotos numatytų erdvių atnaujinimo gairės. Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ remonto darbai buvo atliekami pagal naują modernų modelį.

Tiesa, kol vyko remontas, visiems teko šiek tiek pasispausti antrajame korpuse, atliekami remonto darbai buvo sukėlę kai kurių tėvelių nepasitenkinimą. Užtat dabar „Facebook“ jie dalijasi atnaujintų darželio patalpų vaizdais ir rašo, kad laukti vertėjo.

Nepraėjo nė metai, ir štai rugsėjį vaikai susirinko į jau atnaujintą pirmąjį „Pušelės“ korpusą. Žurnalistei aprodydama dar dažais kvepiančias patalpas VRCM direktorė Jovita Kiržgalvienė pasakojo, kad suremontuotos 6 vaikų ugdymui skirtos grupės ir joms priskirtos patalpos, koridoriai, laiptinės, virtuvė, administracijos kabinetai. Pakeista elektros instaliacija, šildymo sistema, sanitariniai mazgai, vandentiekio ir nuotekų sistemos, įrengta apsauginė ir gaisrinė signalizacija. Pakeitus vidines pertvaras, grupės tapo modernesnės, jos atitinka visus būtinus technologinius ir higienos reikalavimus. Jose nebėra lovelių – vaikai miega ant čiužinukų, o viena siena nudažyta juodai, pasirodo, ant jos galima piešti ir rašyti. Grupėse – integruotos spintos, moderni įranga. Nauji baldai, tiesa, sustatyti dar ne visur, pasak direktorės, kai kurių dar laukiama.

Remonto darbams, kaip anksčiau „Tauragės žinioms“ yra sakęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, buvo skirta 590 692 Eur. ES lėšomis finansuojama dalis – 273 tūkst. Eur.

„Pušelės“ direktorė pasakojo, kad kolektyvas, o ir vaikučių tėveliai džiaugiasi, kad pagaliau remontas baigėsi. Ji tikisi, kad po vidaus darbų ateis eilė ir pastato išorei, ir antrajam korpusui.

„Pušelėje“ dvejų–trejų metų vaikų grupėse yra po 15, penkerių–šešerių metų – po 20 vaikų, specialių poreikių grupę lanko 21 vaikas. Iš viso yra 6 grupės.

Daugiau straipsnių