Aktualijos

Tauragės muzikos festivalį vainikuos „Žydroji rapsodija“
  • Įkelta: 2019-09-06

Jau šiandien, 18 val.,  –  paskutinis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio, dovanojusio tauragiškiams ir miesto svečiams margą renginių puokštę, koncertas. Įvairialypę festivalio programą, galinčią lygintis su geriausiais Lietuvos ir užsienio festivaliais, vainikuoja išties išskirtinis vakaras – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kartu su pianistu Petru Geniušu Kultūros rūmuose atliks „Žydrąją rapsodiją“.  

Devintus metus organizuojamas festivalis jau tapo gražia Tauragės kraštą vienijančia tradicija ir turi ištikimų gerbėjų –  kokybišką muziką vertinančių žmonių  ratą.

Šiemet festivalį  atidarė Žemaitijos metams skirta muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“ pagal V. Klovos operą „Pilėnai“, suvaidinta galimoje tikrųjų Pilėnų vietoje – ant Ivangėnų piliakalnio. Vėliau tauragiškiai turėjo galimybę gėrėtis įvairiausių stilių amerikiečių, portugalų, ispanų atlikėjais, pažiūrėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Šventė“, Pilies kiemelyje klausėsi melodingos miuziklų muzikos, palydėjo vasarą naktiniame „Bangos“ piknike „Negirdėta Lietuva“. Ir štai šiandien  – festivalio uždarymas. „Žydrąją rapsodiją“ atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Vilmantas Kaliūnas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Petras Geniušas (fortepijonas).

Nuo tada, kai 1924-ųjų vasario popietę „Aeolian Hall“ koncertų salėje pasigirdo pirmieji G. Gershwino fortepijono garsai, lydimi klarneto glissando, Amerikos muzikos istorija pasikeitė visiems laikams. Klasikinę muziką ir džiazo elementus apjungiantis kūrinys ne tik kompozitoriui atvėrė duris į pasaulio muzikos elitą, bet ir tapo vienu iš populiariausių visų laikų amerikiečių koncertinių kūrinių. Vien per pirmuosius trejus metus nuo kūrinio premjeros „Žydroji rapsodija“ buvo atlikta 84 kartus, o jos įrašai parduoti 1 mln. kopijų tiražu. Šis spalvingas kūrinys yra klasikos ir džiazo mišinys. Būtent sulig juo G.Gershwinas įgavo solidaus kompozitoriaus reputaciją, nes „Žydrąją rapsodiją“ parašė stambia forma, be to, meistriškai suorkestravo.
Festivalio pagrindinis rėmėjas – Tauragės r. savivaldybė, festivalį iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Koncerto bilieto kaina – 4 eur.

Rastas dar vienas kūnas
  • Įkelta: 2019-09-06
Daugiau straipsnių