Aktualijos

Sudegusią kleboniją baigia atstatyti
  • Įkelta: 2019-09-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Per Velykas sudegusi Pagramančio klebonija gerų žmonių dėka jau baigiama atstatyti. Seniūno teigimu, iš viso suaukota per 20 tūkst. eurų, tačiau kiek žmonės atliko darbų neatlygintinai, įvertinti neįmanoma. Paremti klebonijos atstatymą nutarė ir rajono savivaldybė. Iš numatytų lėšų religinėms bendruomenėms Pagramančiui paskirta beveik 10 tūkst. eurų.

Balandžio mėnesį Pagramančio Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo parapijos kleboniją nuniokojo gaisras. Iš medinėmis čerpėmis dengto stogo nieko neliko, aprūko langai, patalpos sulietos vandeniu, apdegė ir sienojai. Nelaimė bendruomenei buvo ypač skaudi, kadangi pastatas buvo ką tik suremontuotas, juostelę perkirpti buvo planuota kaip tik tą savaitę, kai turtą prarijo liepsnos. 

Po gaisro Pagramančio bendruomenė kreipėsi į geros valios žmones, prašydama prisidėti prie klebonijos atstatymo. Siekta išsaugoti unikalų pastatą, įtrauktą į kultūros vertybių registrą.

Pakalbintas Mažonų seniūnas Jonas Samoška džiaugėsi, kad klebonijos stogo atstatymo darbai jau eina į pabaigą. Pasak jo, aukojo ir fiziniai asmenys, ir kitos religinės bendruomenės, iš viso surinkta per 20 tūkst. eurų. Kokios tiksliai remonto išlaidos, seniūnas sakė dar nesuskaičiavęs, tačiau, pasak jo, ne viskas vertinama pinigais – daug darbų neatlyginamai atliko patys auksarankiai pagramantiškiai. Gerumo į sąmatą neįtrauksi.

Prie klebonijos atstatymo prisidėti nutarė ir Tauragės rajono savivaldybė. Trečiadienį komisija pasiūlymams dėl lėšų paskirstymo tradicinėms religinėms bendruomenėms teikti, kuriai pirmininkauja vicemerė Virginija Eičienė, nutarė klebonijos stogo remonto darbams skirti 9 800 eurų. Ši suma, anot mero pavaduotojos, paskirstyta ketvirčiais.

– Mes jiems buvom pažadėję, tad koks buvo likutis, ir paskyrėm. Šį ketvirtį – 4 800 eurų, paskutiniam ketvirčiui – 5 000 eurų, – sakė V. Eičienė.

Daugiau straipsnių