Aktualijos

Šiandien pradedamas šildymo sezonas
  • Įkelta: 2019-09-30

Nors anksčiau kalbėta, kad atšilę orai šildymo sezono pradžią greičiausiai nukels, Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje šiluma pradedama tiekti nuo šiandien, rugsėjo 30-osios. Šilumos vartotojai ir daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, suderinę su šilumos tiekėju, nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios turi teisę patys.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybė. Ji skelbiama administracijos direktoriaus įsakymu. Nors paprastai šildymas įjungiamas, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė nei 10° C, savivaldybės administracija informuoja, jog administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu paskelbta 2019–2020 metų šildymo sezono pradžia.

Paskelbus šią žinią internete komentarų būta prieštaringų: vieni džiaugėsi, nes esą labai to laukė, kiti gi prieštaravo, kad per anksti – ir taip miega atvirais langais. M. Petraičio komentaras buvo toks: „Spręskite patys. Savivaldybė pirma pasirūpina mokyklomis, darželiais, ligoninėmis“. Kiti šilumos vartotojai ir daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, pasak jo, suderinę su šilumos tiekėju, turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios.

Audrius Arcišauskas, laikinai einantis UAB Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigas, „Tauragės žinioms“ sakė, kad šilumininkai pradėti šildymo sezoną pasiruošę.

Pasak bendrovės vadovo, vartotojai turi teisę teisės aktuose nustatyta tvarka patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos. Vartotojams nusprendus pradėti savo pastatų šildymą anksčiau negu savivaldybės nustatyta šildymo sezono pradžia, jie arba namo valdytojas apie savo sprendimą praneša šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas duoda leidimą pastato savininkui. Nepasinaudoję šia galimybe vartotojai pradeda šildymo sezoną pagal savivaldybės nustatytą grafiką.

Prieš šildymo sezono pradžią pastatams išrašomas parengties šildymo sezonui aktas, garantuojantis, jog visi būtini paruošiamieji darbai yra atlikti, o sistemos tvarkingos.

– Pasiruošimas vyksta sklandžiai. Objektų, kur kiltų grėsmė laiku nepradėti šildymo sezono, nėra. Jei pastatas negauna šilumos parengties akto, nurodomi trūkumai, laikas, per kurį jie turi būti pašalinti. Jei problemos neesminės, šildytis bus leidžiama, – sakė A. Arcišauskas

Šildymo sezonas veikiausiai gerokai paplonins gyventojų pinigines. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, centralizuotos šilumos kaina Tauragėje spalio mėnesį prognozuojama 5,37 Eur/MWh su PVM. Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu (4,99 ct/kWh), šiluma brango 0,38 euro centais už kilovatvalandę.

Paklaustas, kas lėmė kainų šuolį, A. Arcišauskas teigė, jog lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu, dėl pasikeitusių kuro kainų šiemet šilumos kaina sumažėjo 1 ct/kWh. Tačiau nebeskaičiuojama 39 ct/kWh kuro kompensacija, kuri buvo taikoma iki šių metų birželio mėnesio.

Bendrovės skaičiavimu, šilumos kaina turėtu išlikti stabili visa ateinanti šildymo sezoną. 

Atšalus orams, kai kuriuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau pradėtas. Vilniuje šildyti ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigas pradėta jau praėjusį pirmadienį. Sostinės pavyzdžiu pasekė Kaunas, Panevėžys, Radviliškis.

Pernai šildymo sezono pradžią įstaigose Tauragės rajono savivaldybė paskelbė spalio 2-ają, užpernai – spalio 5 d.

Daugiau straipsnių