Aktualijos

Šiandien minima socialinių darbuotojų diena
  • Įkelta: 2019-09-27
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka

Visuomenės  pažeidžiamiausiųjų grupių „angelai sargai“, socialiniai darbuotojai, šiandien švenčia. Rugsėjo 27-ąją Lietuvoje oficialiai minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šia proga Tauragės miesto ir rajono įstaigų socialinių paslaugų darbuotojai dalyvaus Švc. Trejybės bažnyčioje vyksiančiose pamaldose, jiems koncertuos gospel choras „Gloria“.

Socialiniai darbuotojai su švente sveikinti ir socialinėje erdvėje. Iveta Skurvydienė, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros vaikų ligų gydytoja, pulmonologė linkėjo būti sveikais, suteikti vilties tiems, kurie norėtų būti panašūs į socialinius darbuotojus.

„Esate tie žmonės, iš kurių galima tikėtis empatijos, lojalumo, pagarbos, diskretiškumo, atjautos, patarimo, užtarimo, pavėžėjimo, euro iki algos ar pašalpos, ir dar daugiau. Jums kantrybės pavydi net dievai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo medikė.

Lauksargių globos namų socialinio puslapio paskyroje publikuota linksma skėčius laikančių įstaigos darbuotojų nuotrauka. Anot Jovitos Černeckienės, Lauksargių globos namų direktorės, nuotraukoje – prieš savaitę išvykoje į Gelgaudiškio dvarą dalyvavusios įstaigos socialinės darbuotojos ir jų padėjėjos.

– Labai retai nutinka taip, kad galime kur nors išvykti visi kartu. Ir tą dieną, žinoma, dalis išvykoje nedalyvavo, nes turėjo dirbti. Senelių vienų nepaliksi. Stebėjome teatralizuotą programą Gelgaudiškio dvare, aplankėme kitas Jurbarko rajono lankytinas vietas, – apie tai, kaip paminėjo socialinio darbuotojo dieną pasakojo įstaigos vadovė.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva šalyje oficialiai švenčiama nuo 2004 metų. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu.

Daugiau straipsnių