Aktualijos

Prasidėjo seniūnaičių rinkimai
  • Įkelta: 2019-09-09
Asociatyvi nuotrauka

Šiandien Tauragės rajono seniūnijose prasideda seniūnaičių rinkimai. Nors kito rinkimų tvarka ir nuo šiol rinkimai vyksta atviru slaptu balsavimu, tačiau sukviesti žmones vis tiek sekasi sunkiai.

Jei iki šiol seniūnaičiai būdavo renkami uždaro susirinkimo metu, kai kandidatūros būdavo apsvarsomos susirinkusiesiems už kandidatą pakeliant ranką, šiemet rinkimai – atviri visiems. Šiandien į seniūnijų, kultūros namų sales atiduoti balso už savo favoritus renkasi Griežpelkių (Lauksargių sen.), Skiržemės (Žygaičių sen.) Gaurės ir Mažonų centro seniūnaitijos  gyventojai.

Pats Gaurės seniūnijos salėje balsą atidavęs Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius sako, jog atvykstančių balsuoti – vos vienas kitas:

– Pirmiausia balsus atidavėme visi seniūnijos darbuotojai. Mačiau atvykusį vieną kitą miestelio gyventoją.

Anot jo, šiemet į seniūnaičius kandidatuoja po vieną Gaurės, Eičių ir Baltrušaičių bei du Kunigiškių atstovus.  Anot jo, sudėtinga sukviesti netik balsuojančius, bet ir norinčius tapti seniūnaičiais. Seniūnaičiams mokama simbolinė 30-ies eurų alga. Jo atsakomybės: padėti organizuoti renginius, pasirūpinti, kad socialinės paramos sulauktų labiausiai pažeidžiami seniūnaitijos gyventojai, rūpintis gyventojų atsakomybės skatinimu užtikrinant tvarką seniūnaitijoje ir kitokia visuomeninė veikla.  

Ryt į balsadėžes savo balsus siųs Tauragės miesto, Aerodromo, Beržės, Tarailių, Jovarų, Senamiesčio ir Žalgirių seniūnaitijų teritorijoms priskiriami gyventojai. Iki mėnesio galo, skirtingomis dienomis, pirmasis rinkimų turas įvyks visose rajono seniūnaitijose. Nauji seniūnaičiai privalo būti išrinkti iki spalio 24-os dienos.

Kaip sako miesto seniūnas Virginijus Žilius, po pirmojo turo, tikėtina, vyks antrasis.

– Pagal nuostatus pirmame rinkimų ture turėtų ateiti ne mažiau, kaip 150 rinkėjų iš kiekvienos seniūnaitijos. To nė karto nėra įvykę. Rinkimus organizuojame apie dešimtmetį. Antrame ture, kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais, pakanka tiek rinkėjų, kiek atvyksta. Esame skaičiavę: rinkėjų pasirodydavo nuo  17 iki 53, – apie vangų rinkėjų dalyvavimą pasakojo miesto seniūnas.

Miesto seniūnaitijų atstovus tauragiškiai rinks rytoj 12-18 val. Balsą atiduoti galima Tauragės miesto seniūnijoje (Kudirkos g.9).

 

 

Daugiau straipsnių