Aktualijos

Orai: grįžta šiluma, bet gražių dienų bus mažai
  • Įkelta: 2019-09-26
Zigmo Mozuraičio nuotrauka

Antroje savaitės pusėje į šalį atkeliaus šiltų orų porcija. Bent dvi dienas – ketvirtadienį ir penktadienį bus ne tik maloniai šilta, bet ir saulėta. Visgi, savaitgalį teks prisiminti skėčius, kadangi šalį pasieks lietaus pritvinkę debesys. Naktimis šalnos atsitrauks,  dienomis laikysis vidutiniškai šilti orai, nuotaiką jauks tik lietus.

Šiandien šoktelėjusi temperatūra ir saulės spinduliai daugelį ragins daugiau laiko praleisti gamtoje. Numatomas nestiprus rytų, pietryčių krypties vėjas. Pietvakariniuose šalies rajonuose termometrų stulpeliai kils iki 18 laipsnių. Vilniuje oras šils iki 16, Kaune ir Klaipėdoje iki 17 laipsnių. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bus apie 15 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį vėl daug kur dirvos paviršių nubalins šalnos, tačiau diena bus maloni ir saulėta. Nakties valandomis vėsiausia bus šiaurės rytinėje šalies pusėje, čia temperatūra svyruos apie nulį. Prie jūros išsilaikys 8–9 laipsniai šilumos. Likusioje šalies dalyje temperatūra sieks 1–6 laipsnius šilumos. Dieną oras sparčiai šils, dvelks silpnas pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje vyraus 16, Kaune ir Šiauliuose 17 laipsnių šiluma. Klaipėdoje oras sušils iki 18 laipsnių.

Šeštadienis išauš visiškai kitoks: bus niūru ir lietinga. Nakties valandomis pro vakarinius šalies rajonus atkeliaus lietaus debesys. Ši lietaus juosta per dieną palaistys daugelį šalies vietovių, kai kurias gausiai. Po pietų vietomis galimi ir pragiedrėjimai, tačiau dangus varvės ir toliau. Pūs juntamesnis pietinių krypčių vėjas. Nakties metu šalnų nebebus, vyraus 7–13 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 14, Šiauliuose apie 15 laipsnių šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 16 laipsnių.

Sekmadienį dangų taip pat niaukstys debesys, daug kur įkyriai lynos. Pūs gūsingas pietvakarių krypties vėjas, vietomis gūsiai sustiprės iki 15 metrų per sekundę. Naktis bus šilta, temperatūra svyruos tarp 8–13 laipsnių šilumos, šilčiausia bus prie jūros. Dienos metu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 15 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 14 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje išsilaikys panaši šiluma, tačiau Lietuvos padangėje ir toliau sukinėsis lietaus debesys. Vakarinių krypčių vėjas įsismarkaus dar labiau, tad lauke būti nebus labai malonu.

Daugiau straipsnių