Aktualijos

Metrikacijos skyriaus prieigose – dovana įsimylėjėliams
  • Įkelta: 2019-09-20

Eglės Červinskaitės nuotraukos

Trečiadienio vakarą prie Tauragės rajono savivaldybės pastato vyko smagus sujudimas – atidengtas Kęstučio Plyskaičio nukaltas suolelis intriguojančiu pavadinimu – 1+1=3. Šią dovaną metrikacijos skyriaus prieigose tauragiškiams įteikė LIONS klubas.

Į suolelio atidengimą susirinko būrelis visuomenininkų, rajono vadovai. Meras Dovydas Kaminskas pats priklauso LIONS klubui, taigi, kartu su skulptūros autoriumi K. Plyskaičiu ir „Liūtų“ prezidentu Laurynu Jaručiu atidengė dovaną Tauragės poroms. Suolelio pristatyme paslėpta intriga, kaip kalbėjo kompozicijos iniciatoriai, veda į demografinės padėties gerinimą. Esą pakanka prisėsti dviese ant suolelio, ir neužilgo sulauksite šeimos pagausėjimo.

Šmaikštų eilėraštį apie suolelio prasmę sukūrė ir perskaitė literatas Eugenijus Šaltis. Į suolelio atidengimo ceremoniją atvyko ir susirinkusiems kalbėjo Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė. Pasak jos, Tauragė jau yra tapusi vienu žavingiausių Lietuvos mažųjų miestų, kur ne tik išpuoselėta aplinka, bet ir šilta bendruomenė.

Ši dekoratyvinė skulptūra – suolelis (santuokos, meilės ir vaisingumo deivė), ne tik papuošė Tauragę, bet ir kvies jaunavedžius civilinės santuokos registracijos dieną prie dekoratyvinio suolelio įsiamžinti įsimintiną nuotrauką miesto pilies ir miesto simbolio Tauro fone.

Daugiau straipsnių