Aktualijos

Liepų takas jau daugiau nei dvidešimtmetį skendi patamsy
  • Įkelta: 2019-09-27

Kol mieste vyksta apšvietimo sistemos modernizavimas, Tarailių mikrorajonas lieka užmaršty. Dalis Liepų tako (ta, kurioje įsikūręs laisvalaikio centras „Fortūna“) jau dvidešimtmetį skendi patamsy – šioje gatvėje nėra apšvietimo. Gyventojai teigia naudojantys prožektorius.

– Visur šviečia, o pas mus – ne. Vakare grįždamas iš garažo esu priverstas kelią pasišviesti prožektoriumi, – kalbėjo Liepų tako gyventojas Stanislovas. – Kiek teko girdėti, ankščiau čia apšvietimas buvo, tačiau vykdant darbus jį suardė. Gyvenu Liepų take daugiau nei 30 metų, net nepamenu, kada gatvė buvo apšviesta. Tikrai prieš porą dešimtmečių.

Gyventojo susirūpinimas išsakytas rajono savivaldybės administracijai bei miesto seniūnijai. Virginijus Žilius sako, jog Liepų tako apšvietimo linijos yra per senos, kad būtų atnaujintos.

„Apšvietimas neveikia, nes prieš kelis dešimtmečius pastatyti stulpai ir nutiesti elektros laidai yra visiškai susidėvėję ir atnaujinti nėra galimybės. Norint įrengti apšvietimą Liepų take, reikėtų nutiesti naujas linijas ir pastatyti naujus apšvietimo stulpus“, – redakcijai elektroniniu laišku atsakė seniūnas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio teigimu, apšvietimo linijas būtų galima atnaujinti, tačiau, kada – neaišku.

„Šiuo metu visame mieste vyksta apšvietimo modernizavimas, kurio metu visi seni miesto šviestuvai keičiami į naujus LED šviesos šaltinius. Viso bus pakeista apie 3500 miesto apšvietimo lempų. Kitame etape planuojama susidaryti gatvių apšvietimo eiliškumą, kuriame bus siūloma Liepų taką įtraukti į eilę ir tam biudžete numatyti lėšas“, – situaciją komentavo jis.

Liepų takas sudarytas iš dviejų, lygiagrečiai viena kitos esančių, gatvelių. Šių eilučių autorei nuvykus į vietą įsitikinta, jog vienoje jų apšvietimo stulpų apskritai nėra, o kitoje stovi keletas senų, surūdijusių. Nuostabą kėlė tai, jog senuose elektros stulpuose šviestuvai taip pat buvo pakeisti į naujus LED. Kodėl?

– Tie šviestuvai dar nuo Nepriklausomybės laikų, kaip švietė, taip šviečia. Stulpų trūksta antroje gatvės linijoje. Elektros kabeliai – supuvę. Viskas morališkai, ir fiziškai pasenę. O ir tie esantys kartais užgęsta, mes atvykstame, juos „atgaiviname“, – telefonu paaiškino seniūnas.

 

Daugiau straipsnių