Aktualijos

„Tauro“ stovykla – įspūdžiai visai vasarai
  • Įkelta: 2019-08-09

Organizatorių nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Ne daugiau 20 vaikų

Anot K. Jurevičiūtės, trečius metus rengiamos stovyklos pirmosios pamainos dalyvių sąrašas užsipildė savaime – visas vietas užėmė sugrįžę „savi“ vaikai, stovyklavę čia pernai, ir jų draugai, apie stovyklą sužinoję iš lūpų į lūpas. Dėl to nuspręsta šiemet rengti dar dvi pamainas – dieninę 6–8 metų vaikams ir net 7 naktų trečiąją pamainą, kurioje kaip tik šiuo metu stovyklauja 10–13 m. vaikai. 

Į vieną stovyklos pamainą priimama ne daugiau 20-ties vaikų. „Mes orientuojamės ne į kiekybę, o į kokybę“, – paaiškina Kornelija.

Tokia stovykla, kur užtikrinama nakvynė nameliuose, maistas gaminamas vietoje esančioje kavinėje ir siūloma visa puokštė pramogų, Tauragės rajone, ko gero, vienintelė.

– Yra daug stovyklų, pasirinkimas nemažas, aišku, yra kainų santykiai, bet renkasi kiekvienas, ko ieško. Mes stengiamės iš širdies, skiriam dėmesį kiekvienam vaikui, jie tampa mūsų draugais. Žinom kiekvieno problemas, norus. Pirmiausia išsiaiškinam vaikų pomėgius ir charakterius, nuo to priklauso ir veiklos. Būna, kad iškart matai, jog vaikai judrūs, jiems reikia sporto žaidimų, žygių, o kiti būna labai kūrybingi, tokiems stengiamės kuo daugiau kūrybinės veiklos organizuoti, įvairių darbelių ir panašiai, – teigė organizatorė.

Anot Kornelijos, tarp pirmosios pamainos dalyvių tauragiškių net nebuvo dauguma. Vaikai susirinko iš visos Lietuvos, nekalbant apie aplinkinius rajonus, buvo stovyklautojų iš Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, netgi iš Egipto.

Pradžia – animatoriai

Paklausta, kaip apskritai išsivystė idėja rengti vaikams stovyklas, Kornelija susimąsto. Niekam ne paslaptis, jog mergina dar prieš tai užsitarnavo vaikų simpatijas dirbdama animatore, yra surengusi gausybę švenčių, todėl vaikams ir jų tėveliams aišku – jeigu jau ką organizuoja Kornelija, tai bus nepamirštama.

Pirmasis bandymas rengti stovyklą buvo užpernai, tada ji buvo vos dviejų parų. Tačiau tada organizatorės suprato, kad tiek laiko vaikams išsidūkti nepakanka.

– Pirmoji stovykla iš to ir išaugo, mes kaip animatoriai sumanėm tiesiog organizuoti stovyklą Taurų parke. Pernai jau surengėm dvi pamainas su nakvyne, buvom trys vadovės – aš, Rūta ir Lolita – abi dirba Taurų parko administracijoje. Šiemet jau buvom dviese su Rūta, o va dieninę rengiam dviese su Lolita. O organizuojam dėl to, kad čia labai palankios sąlygos. Nors tada miegoti dar nelabai buvo kur, dabar atsirado nameliai ant žemės, tai išvis idealu, – sakė Kornelija.

Merginos Taurų parke turi nemažai pagalbininkų, padeda tiek administracijos darbuotojai, tiek instruktoriai, visas personalas. Lolita yra įgijusi edukologės išsilavinimą, Rūta – psichologė. Tad vaikams netrūksta dėmesio, jei iškyla problemų, jos bendromis jėgomis išsprendžiamos.

– Pirmą kartą buvo, kad vaikai bijojo miegoti be tėvelių, tai ėjom paeiliui šalia pagulėti, užmigdyti, viena į vieną namelį, kita į kitą. Šiemet jau mažiau tokių bėdų, vaikai grįžo paaugę, o ir aplinka jiems jau pažįstama, sava, čia jie jaučiasi saugūs, kaip namie, – kabėjo organizatorė.

Organizatorių nuotrauka

Svarbiausia – įspūdžiai

Stovyklautojų veiklos spektras labai platus – nuo lauko žaidimų kamuoliu, žygių į mišką, vakaronių prie laužo, kurios laikomos neatsiejama vasaros stovyklų dalimi, iki visų vaikų geidžiamų Taurų nuotykių parko pramogų. Stovyklaujantys vaikai išbando nuotykių parko medžių trasas, čiuožimą padangomis nuo kalno, pojūčių taką, surengtos net baidarių lenktynės kanale aplink parko „pilį“, šėlionės batutų erdvėje „Ore“. Taip pat patys gamino sriubą, kepė zefyrus, o nuotraukas prisiminimui įsirėmino savo sukurtuose rėmeliuose.

– Turbūt labiausiai vaikams patinka Taurų parko pramogos, visą savaitę jie naudojasi visa infrastruktūra, tai įskaičiuota į stovyklos kainą. Jeigu taip paskaičiuotum pagal pramogų kainoraštį, nežinau, kiek turėtų kainuoti ta stovykla, – juokiasi Kornelija.

Tačiau, anot jos, svarbiausia vaikų įspūdžiai ir juokas, kurių tiek stovyklos vadovės, tiek patys mažieji pasisemia į valias.

– Ta savaitė prabėga kaip vėjas, net nepajuntam. Tiek vaikams, tiek mums. Bet svarbiausia, kad po to visi būnam nors ir pavargę, bet laimingi ir jau ilgimės draugų, skaičiuojam laiką iki kitų metų stovyklos, rezgam naujas mintis, – sakė ji.

Daugiau straipsnių