Aktualijos

Seniūnaičius rinks taip pat kaip Seimą
  • Įkelta: 2019-08-07
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Liepos 31 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nutarta pakeisti seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašą. Siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

Seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašas buvo pakeistas dėl Vietos savivaldos įstatymo pasikeitimų. Jis numato, kad seniūnaičių rinkimai turi būti organizuojami per pusmetį nuo naujai išrinktos rajono Tarybos pirmojo posėdžio. Tai reiškia, kad seniūnaičius išsirinkti privalėsime iki šių metų spalio 24 dienos.

Tarybai vienbalsiai nutarus, nuo šiol seniūnaičių rinkimų komisija seniūno siūlymu, patvirtinta administracijos direktoriaus įsakymu, bus sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. O seniūnaičiams išrinkti bus organizuojami tikri rinkimai, balsuojant slaptai.

Anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

– Reikia pripažinti, kad praėję seniūnaičių rinkimai buvo vangūs. Viena iš šio reiškinio priežasčių – rinkimų tvarka, kuri buvo pakankamai uždara ir nepatogi. Rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose visų seniūnaitijų gyventojai galės balsuoti slaptai. Ne susirinkimuose (tvarka galiojo mažesnėse nei 500 gyventojų seniūnaitijose), kaip seniau, kur keliama ranka už pasiūlytą kandidatą, o demokratiškai, kaip esame jau įpratę balsuoti savivaldos, Seimo ar Prezidento rinkimuose. Rinkėjams taip pat bus sudarytos sąlygos balsuoti po darbo valandų, dirbs sudaryta 5 asmenų komisija, pagal pageidavimą – galės dalyvauti užsiregistravę stebėtojai,– savo pastebėjimais dalijosi T. Raulinavičius.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas teigė, kad kiti naujo aprašo pakeitimai nežymūs. Seniūnaičiai bus renkami nebe 3, o 4 metams. Kaip ir pagal senąją tvarką, slaptu balsavimu vykdomi seniūnaičio rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų. Neįvykus rinkimams, pakartotiniams netaikomas 5 procentų reikalavimas dėl rinkimuose dalyvaujančių gyventojų skaičiaus.

„Tauragės žinių“ duomenimis, Tauragės r. savivaldybė planuoja rinkimų grafiką paskelbti vietos žiniasklaidoje ir puslapyje www.taurage.lt rugpjūčio mėnesį.

Daugiau straipsnių