Aktualijos

Rugpjūčio 9-ojo numerio anonsas: „Bastilijos“ likimas pakibo ant plauko
  • Įkelta: 2019-08-08

Naujausiame numeryje: verda aistros dėl „Bastilijos“ sporto komplekso ateities. Mero Dovydo Kaminsko komandos pozicija aiški – nuostolingai veikiantis ir mokesčių mokėtojų pinigais dotuojamas verslas turėtų būti panaikintas. Pastatą svarstoma išnuomoti arba parduoti aukcione. Tuo tarpu „Bastilijos“ administratoriaus Vytauto Zėringio nuomone, problemų yra, bet jos išsprendžiamos. Pavyzdžiui, apmokestinus patalpose treniruotis norinčius sportininkus, o kainas prilyginus sostinei. Visgi, jis pripažįsta – bent kiek „atkutę“ turistai, atvykę į viešbutį, pakraupsta: daliniai patogumai jų, švelniai tariant, nevilioja.

Tauragė – pirmūnė pagal renovacijos tempus. Tauragės rajono savivaldybė – viena pirmaujančių savivaldybių renovuojant daugiabučius namus. Šiemet mūsų mieste jau renovuota 10 objektų. Iš 60 savivaldybių Tauragę lenkia tik Kaunas (šiemet renovuota 14 objektų) ir Zarasai (13). Palaipsniui realybe virsta ir naujoji koncepcija – kvartalinė renovacija. Tauragėje bus renovuoti trys kvartalai: Centro, Žalgirių ir Tauragės dvaro. Kiek daugiabučių planuojama atnaujinti ir kada, skaitykite laikraštyje.

Rugsėjo 1-oji ant nosies. Ar spės baigti remontą? Rugsėjį susirinkę seniausios rajono mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai savo mokyklą išvys gerokai pasikeitusią ir vis dar besikeičiančią ne tik išore, bet ir vidumi. Ar renovacija netrukdys ugdymo procesui? Progimnazijos vadovas tikina, kad tikrai ne.

Kolumbariumą Dunokų kapinėse statys tauragiškiai. Tauragės rajone jau netrukus bus įrengtas dar vienas kolumbariumas, šį kartą – Dunokų kapinėse. Pirmąsias dvi sekcijas ketinama pastatyti dar iki lapkričio 1-osios.

„Facebook“ – tinkamiausias įrankis verslo plėtrai. Antradienį gausus būrys besidominčių socialinių tinklų galimybėmis verslui susirinko „Spiečiuje“. Atvykusi lektorė Milda Paklonskaitė-Staugaitienė atskleidė socialinio tinklo „Facebook“ valdymo subtilybes. Kokios jos, sužinosite atsivertę „Tauragės žinias“.

„Tauro“ stovykla – įspūdžiai visai vasarai. „Tauro“ stovykla vaikams – tai savaitė nepamirštamų įspūdžių ir nuotykių. Tokius atsiliepimus vos pasibaigus pirmajai stovyklai teko išgirsti jos idėjinei vedlei ir vadovei Kornelijai Jurevičiūtei. Susitikimai su danieliais miške, maisto gaminimas, visos Taurų nuotykių parko pramogos ir nakvynė nameliuose – tai tik dalis to, ką pamatė ir pajuto mažieji stovyklautojai. Ar dar liko vietų rugpjūčio mėnesio pamainoje? Atsakymas 5-ame puslapyje.

Festivalis „Svečiuose pas Dionizą“: pirmasis blynas neprisvilo. Bijotai – unikali vieta visai netoli nuo Tauragės. Bijotų dvaro sodyba prie garsiųjų Dionizo Poškos Baublių, kažkada buvusi apleista, dabar puikiai sutvarkyta. Nuostabi aplinka ir unikali šios vietos aura prašosi renginių ir veiksmo. Ir jie jau vyksta – šiemet pirmąkart surengtas muzikos ir poezijos festivalis „Svečiuose pas Dionizą“. Paskaitę, ką šiai vasarai dar paruošė organizatoriai galbūt ir patys susigundysite nuvykti.

Didžėjus Clicklounge gimtąjį miestą supažindins su alternatyvia muzika. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, tampančio plačia kūrybine ir pažintine erdve, rengiamas festivalis KVADRATU – jau šiandien. Festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai paskatins renginio lankytojus „išeiti iš savo kvadrato“. Festivalyje pasirodysiantis tauragiškis didžėjus Paulius Austrevičius, dar žinomas kaip Clicklounge, „Tauragės žinioms“ teigė besidžiaugiąs, kad jo gimtajame krašte gimsta tokių iniciatyvų ir kad festivalio konceptas išsiskiria iš banalių ir kartais pompastiškų miesto renginių kraštiečiams – būtent todėl ir sutikęs jame dalyvauti jame.

Sąskrydyje su „Su Lietuva širdy“ – ir tauragiškių vėliava. Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį, kaip ir kasmet, Raseinių rajone, Ariogaloje, nuvilnijo Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Tradiciškai į sąskrydį vyko Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus nariai ir choras „Tremtinys“. Sąskrydžio akimirkos ir įspūdžiai – projekto „Ir kas gi mus nugalės“ rubrikoje.

Prie „Bangos“ – statybų aikštelė. Kas ten bus? Šalia Jūros upės užtvankos bruzda darbininkai, upės krantinė primena statybų aikštelę. Tauragiškiams kilo klausimų, kas gi ten bus. „Tauragės žinios“ jau išsiaiškino, apie tai – paskutiniame puslapyje, kur rasite ir nuostabaus pyrago receptą.

Puikaus savaitgalio!

Daugiau straipsnių