Aktualijos

Pasisekus naktiniam žygiui jau rengia kitą
  • Įkelta: 2019-08-28

Organizatorių nuotraukos

Į savaitgalį vykusį naktinį žygį Pagramančio regioniniame parke susirinko gausus žygeivių būrys. Grafienė priėmė svečius iš visos Lietuvos bei vedė „Grafo Jono Molio pėdsakais“. Vos pailsinę kojas pagramantiškiai kviečia į Plynosios aukštapelkę – rugsėjo 7-ąją čia rengiama ekskursija, kurioje nuobodžiauti, panašu, neteks.

Su įvairiais nuotykiais ir pojūčiais įvyko pirmas naktinis žygis „Grafo Jono Molio pėdsakais“, kurį organizavo Pagramančio regioninis parkas. Žygeiviams teko įveikti 13 km atstumą. Atvyko entuziastai iš visos Lietuvos: Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės, Kauno, Šilutės, Raseinių, Kaišiadorių, Mažeikių, Gargždų bei, žinoma, Tauragės ir Šilalės. Dalis žygeivių į parką atvyksta ne pirmą kartą, kupini geros nuotaikos bei optimizmo. Juos pasitiko grafienė.

Organizatorių nuotraukos

Anot Pagramančio regioninio parko kultūrologės Linos Misiulytės, ši žygio tematika pasirinkta neatsitiktinai – mažai žinoma apie Tauragės rajone buvusius dvarus, jų istorinį palikimą. O Jocių dvarvietė kadaise buvo garsi. Dvaro sodyba įkurta 1809 m. Jį valdė Mankevičius, po to – jo žentas grafas Jonas Molis. Mankevičiai dalyvavo 1863–1864 m. sukilime, už tai buvo ištremti į Sibirą.

Pagramančio regioninio parko kolektyvas, sulaukę puikių atsiliepimų apie pastarąjį žygį, jau paskelbė rengiantys naują – ekskursiją-žygį „Priešpiečiai su Plynosios karalaite“ aukštapelkėje rugsėjo 7 dieną.

„Gan įdomi patirtis – žygiavimas tamsoje. Kitiem žygių organizatoriams reikėtų iš jūsų pasimokyti originalumo ir vaišingumo. Lauksime kitų žygių“, „Grįšim dar ne kartą pas jus, čia kas kart vis smagiau! Nesiliaujat stebinti, linkėjimai iš Klaipėdos“ – tokie atsiliepimai apie naktinį žygį pasipylė organizatorių socialiniame tinkle.

Daugiau straipsnių