Aktualijos

Muziejuje – žinomos kraštietės tapybos darbų paroda
  • Įkelta: 2019-08-02

Šiandiena, 16 val., dailės mėgėjai kviečiami į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ – ten  atidaroma kraštietės dailininkės Elmos Šturmaitės, dabar gyvenančios Druskininkuose, tapybos paroda „Realybė ir paslaptis“. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.

Kaip rašoma anotacijoje, parodoje ,,Realybė ir paslaptis“ autorė naudoja įvairius raiškos būdus atspindėti natūros, jausmų, patyrimo, nepažintos mistikos pasaulį. Stebėdami realų vaizdą, nueiname į nepažintą, skatinantį matyti ir mąstyti būvį. Kūriniai reikalauja iš žiūrovo dialogo. Meninė kalba reikalinga tiek kūrinio autoriui, tiek žiūrovui. Kai kurie darbai turi abstrakčių simbolių lauką, pažyminčių ženklais laiko ir vietos būvį. Tai skatina žiūrovus  ieškoti įvairių atsakymų į pateiktas mįslingas užuominas.

Elma Šturmaitė gimė Tauragės r. Juodpetrių k., 1973 m., baigusi Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. apsigyveno Druskininkuose. Ji priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai, yra Kauno akvarelininkų grupės ,,Vanduo ir spalva“, Druskininkų dailininkų asociacijos narė.

Dailininkė kuria akvarelės, tekstilės, tapybos srityje. Ji yra surengusi 46 autorines parodas, daugiau kaip 200 kartų dalyvavo bendrose respublikinėse, tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose pleneruose, tarptautinėse akvarelės bienalėse.

E. Šturmaitė yra apdovanota Švietimo ministerijos laureato diplomu, Kauno miesto kūrybinių klubų diplomais už kūrybinius rezultatus, patekdama į geriausių dailininkų dešimtuką, įvairiais padėkos raštais iš įvairių Lietuvos miestų galerijų, Gdansko, Suvalkų miestų ( Lenkija), Polocko miesto (Baltarusija).

E. Šturmaitė – Druskininkų Vytauto Kazimiero Jonyno dailės mokyklos mokytoja ekspertė, jos iniciatyva 1976 m. mokykla ir įsteigta. Meno paslapčių vaikus ji mokė 40 metų. Dailininkė yra surengusi daugybę įvairių kūrybinių stovyklų visoje šalyje.

Autorės kūrinių yra įsigiję įvairūs muziejai ir kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

 

Daugiau straipsnių