Aktualijos

Meilės Lietuvai skleidėjai: Vydūnas ir Vaižgantas
  • Įkelta: 2019-08-08

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Trečiadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko dviejų monografijų apie Vydūną pristatymai, daugiausiai dėmesio buvo skiriama jo kūrybai. Renginio metu buvo apžvelgiamos Vydūno knygos, dalijamasi įžvalgomis apie sudėtingą autoriaus portretą ir jo atitinkamą sąlytį su Vaižganto kūryba.

Rugpjūčio 7 d. B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje Vydūno draugija minėjo Vaižganto 150-ąsias gimimo metines ir jo kūrybinį bei idėjinį bendradarbiavimą su Vydūnu.

Filosofas ir literatūrologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas dr. Vaclovas Bagdonavičius pristatė monografiją „Vydūnas“.

– Vydūnas siekė, kad tauta priartėtų prie Dievo, jo kūryboje centrinę vietą užima pats tautos fenomenas. Tauta išliko – suvargusi, sumurkdyta, bet su paveldu, besivystanti toliau. Supratau jo misiją, skaitytojai turėtų spręsti, ar jam pavyko“, – kalbėjo dr. V. Bagdonavičius.

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Taip pat monografiją „Vydūnas. Bėgimai, darbai, atradimai“ pristatė Rima Palijauskaitė. Kalbėdama apie savo monografiją „Vydūnas. Bėgimai, darbai, atradimai“, R. Palijauskaitė atskleidė, kad joje daug medžiagos apie Vydūno gyvenimą, kūrybą, kultūrinę veiklą.

– Knyga, lyg paminklas Vydūno 150-mečiui. Joje aprašytas ryškus ir išsamus šio iškilaus žmogaus palikimas. Reikia, kad Vydūnas būtų pristatytas, kad būtų aiški jo biografija, suprantama, kaip susiformavo jo filosofija, kam jis tą darė, – savo mintimis dalijosi R. Palijauskaitė.

Skaitytojai buvo supažindinami su Vydūno knygomis, taip pat buvo apžvelgiami kūrybos aspektai, kalbama apie tautos istoriją. Monografijoje daug gražių minčių apie kalbą. „Stengiausi suprasti jo poelgius, nes Vydūnas prieštaringai vertinamas – sudėtingas, komplikuotas“, – kalbėjo Rima Palijauskaitė.

Šio renginio metu pranešimą „Meilės Lietuvai skleidėjai: Vydūnas ir Vaižgantas“ skaitė Vydūno draugijos Tarybos narė Jurgita Gedminienė.

Mintimis apie Vydūną dalijosi ir Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, ištraukas iš Vaižganto kūrybos skaitė Maja, Ema, Kamilė ir Akvilina.

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka

Po renginio visi norintys galėjo įsigyti pristatomas knygas.

Daugiau straipsnių