Aktualijos

Žemaitijos paminėjimo 800 metų jubiliejui – unikali paroda
  • Įkelta: 2019-07-12

Tauragės kultūros centro albumo nuotrauka

Nacionalinė istorinė mokslinė konferencija, skirta Žemaitijos vardo paminėjimo 800 jubiliejui, Tauragėje prasidėjo šiandien. Prieš konferenciją Kultūros rūmų fojė atidaryta tapytojo Artūro Slapšio portretų paroda „Viduramžių Lietuvos valdovai“.

Kultūros rūmų fojė eksponuojamus tapybos darbus pristatė Antanas Gedvilas, kolekcijos iniciatorius ir mecenatas. Apie juos papasakojo ir pats darbų autorius Artūras Slapšys.

Dailininkas yra istorinės knygos „Viduramžių Lietuvos Viešpačiai“ vaizdinės medžiagos autorius. Autoriaus kūryba ne kartą pristatyta lietuviškoje ir užsienio spaudoje. Nuo 2012 m. jis yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 2014 m. A. Slapšiui suteiktas Lietuvos meno kūrėjo vardas.
Tauragiškiai ir miesto svečiai kviečiami apžiūrėti parodą – vertingi ir išskirtiniai darbai Tauragėje bus eksponuojami tik vieną dieną.

Po parodos atidarymo konferencijos dalyviai sugužėjo į salę ir po sveikinimo žodžių pradėjo darbą.
Nacionalinė istorinė mokslinė konferencija „Žemaitijos visuomenės iššūkiai bei transformacijos XIII–XVIII a.: regionas ir valstybė“ tęsis ir rytoj, bus perskaityta daugybė mokslinių pranešimų

O šiandien 18 val. 30 min. konferencijos dalyviai išvyks į Ivangėnų piliavietę. 19 val. ten numatytas Žemaitukų (Ašvinių veislės) žirgų, 20 val. – Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjų pristatymas.
20 val. 30 min. susirinkusieji turės galimybę pamatyti išskirtinį reginį – Lietuvos valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ spektaklį pagal muzikinę dramą pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“. Paskui prasidės naktigonė. Tai bus nerežisuota programa: raiteliai ganys žirgus, degs ugniakurai, skambės dainos, sutartinės, skaitomos eilės. Savo vietą ras visi kolektyvai, kurie turi savo programas ir nori dalyvauti. Bus galima pasistatyti palapines.

Tauragės kultūros centro albumo nuotrauka


Liepos 13-oji – pergalės Durbės mūšyje diena. Konferencijos tęsinys vyks Skaudvilės kultūros namuose.

Daugiau straipsnių