Aktualijos

Tėvai sunerimo dėl šachmatų klasės likimo
  • Įkelta: 2019-07-02
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Sporto mokykloje daugelį metų veikusioje šachmatų klasėje yra išugdyta daug šachmatininkų, ir dabar joje renkasi ne tik šį žaidimą mėgstantys vaikai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, vyksta gražus kartų bendravimas. Sporto mokyklą prijungus prie Sporto centro prasidėjo pertvarkymai, kurie ėmė kelti nerimą šachmatų klasių lankančių vaikų tėvus. Jie baiminasi, kad klasės apskritai nebeliks. „Gaila, kad valdžia taip trumparegiškai, neįsigilinusi daro pakeitimus, griaunančius tai, kas ne vieną dešimtmetį buvo kuriama“, – rašoma laiške redakcijai.Valdžia tvirtina, kad patalpos ir šachmatų klasė Sporto mokykloje nėra naikinama.

Į „Tauragės žinias“ kreipėsi Rita Grikšienė, auginanti keturias dukras – jaunąsias šachmatininkes, jau  pasiekusias įspūdingų pergalių prie šachmatų lentos. Moteris pasakojo, kad tėvai, kurių vaikai lanko šachmatų klasę, nejuokais sunerimo, kai Sporto mokykloje imtasi pertvarkų. Pasak jos, ta šachmatų klasė gana apleista, bet ji bent jau yra. O dabar esą tėvai sužinojo, kad prireikė vietos direktoriaus kabinetui, todėl bus statoma stiklinė pertvara ir klasė gerokai sumažės, o vėliau galbūt jos ir visai neliks.

– Keistas valdžios noras padaryti esamoje šachmatų klasėje pertvarą sporto centro direktoriui arba perkelti mus į Mažvydo mokyklą. Galima būtų daug papasakoti apie tai, kiek daug metų ten rinkosi vaikų, paauglių, vyrų, moterų, pagyvenusių žmonių kartu pabūti, pakovoti prie šachmatų lentos, išsiaiškinti, kas stipriausias. O kur dar kasmetinės komandinės tarpmokyklinės varžybos Radžio taurei laimėti, kalėdiniai, velykiniai turnyrai... Norime, kad klasė liktų esamose patalpose, – teigia ji.

Šachmatų klasę lankančių vaikų tėvai surašė prašymą su parašais, kad paliktų esamas šachmatų patalpas, ir nusiuntė rajono savivaldybės Tarybai, merui Dovydui Kaminskui, administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui ir Švietimo ir sporto skyriui. Laiške prašoma „padėti išsaugoti daugiau kaip 40 metų rajone sėkmingai propaguojamą šachmatų, šaškių sporto šaką Tauragės sporto centre. Centre yra patalpos vesti treniruotes, organizuoti šachmatų, šaškių sportines varžybas. Mokymo klasės bazė iš dalies tenkina ugdytinių poreikius. Šiose patalpose vyksta ne tik ugdytinių užsiėmimai, bet ir rajoninės komandinės, respublikinės varžybos. Kaip žinia, Tauragės sporto centro administracija jau šią vasarą planuoja mažinti šachmatų mokymo klasės patalpas, norėdama praplėsti Sporto centro administracines patalpas“.

Tėvai įsitikinę, kad tokia pertvarka skaudžiai atsilieptų šachmatų, šaškių sporto lavinimo kokybei (po renovacijos būtų galima priimti ir vestoi komandines varžybas tik keturioms komandoms, iki šiol buvo galima aštuonioms). Patalpos būtų per mažos kokybiškamugdymoprocesui užtikrinti ir neatitiktų higienos reikalavimų (vykdant treniruotes priešmokyklinio ugdymo vaikams kartu dalyvauja ir tėvai). „Ar Sporto centre sėkmingai kultivuojama šachmatų sporto šaka nebus pasmerkta išnykimui? Ar administracinių patalpų plėtra vaikų ugdymo kokybės sąskaita yra racionali ir logiška?“ – klausia sunerimę tėvai.

Prašyme, kurį pasirašė 26 vaikų tėvai, vardijamos čia ugdomų jaunųjų šachmatininkų pergalės – esą vien šiemet Lietuvos greitųjų ir „Žaibo“ turnyruose vaikai iškovojo savo amžiaus grupėse keturias pirmąsias ir dvi antrąsias vietas ir pateko į Pasaulio ir Europos čempionatus, teigiama, kad Tauragės šachmatininkų bendruomenė didžiuojasi Lauros Grikšaitės pasiekimais, nes jau antrus metus iš eilės klasikinių šachmatų varžybose ji užima pirmąsias vietas.

Paprašytas pakomentuoti situaciją, Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius atsakė, kad  patalpos ir šachmatų klubas sporto mokykloje nėra naikinamas. „Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas Sporto centro mokiniams ugdytis, buvusias šachmatų grupių užsiėmimų patalpas yra būtina atnaujinti. Galime patvirtinti, kad patalpos šachmatų grupių užsiėmimams bus suteiktos, o užsiėmimų skaičius nesikeis“, – rajono mero Dovydo Kaminsko komentarą pateikė jis.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis  „Tauragės žinioms“ sakė, kad patalpos remontuojamos siekiant pagerinti sąlygas. Senojoje klasėje, jo teigimu, patalpos buvo netvarkingos, apipelijusios. Esą naujoje klasėje bus 36 vietos žaidėjams, taip pat tariamasi su M. Mažvydo progimnazijos direktoriumi Remigijumi Masteika, kad papildomai treniruotes būtų galima vykdyti renovuotose mokyklos erdvėse, kad ir bibliotekoje. O šachmatų varžybos esą ir taip jau vykdavusios kitose erdvėse – kavinėje „VIP“, parapijos namuose ir kitur.

– Norime pagerinti sąlygas, o ne panaikinti šachmatų klasę, – sakė M. Petraitis, pridūręs, kad paties sūnus esą ne vienerius metus žaidė apipelijusiose patalpose, todėl jis gerai žinąs, kokios ten sąlygos. 

Daugiau straipsnių