Aktualijos

Proveržis: vietoj trijų elektrobusų Tauragei klius penki
  • Įkelta: 2019-07-30
Ebus.lt nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė jau nusipirko tris elektrobusus – vieną „Solaris“ ir du „Iveco“ markės. Jie į gatves, planuojama, išriedės kitąmet. Kadangi kaimyninės savivaldybės neatitiko ES investicijų programos atrankos kriterijų, Tauragei atsirado galimybė pretenduoti į papildomas nepanaudotas lėšas. Projektą rengusius tauragiškius lydėjo sėkmė – skirta dar 750 tūkst. eurų, už kuriuos planuojama įsigyti dar dvi ar net tris ekologiškas transporto priemones.

Pagal ES investicinę priemonę „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ buvo skirstomos lėšos ekologiškoms transporto priemonėms – elektrobusams įsigyti. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, šį pavasarį už ES lėšas, 15 proc. prisidedant savivaldybei, įsigyti trys elektrobusai šiuo metu yra gamybos stadijoje. Pagal pasirašytą sutartį su tiekėjais Tauragę pasiekti jie privalo iki 2020 m. gegužės.

Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Matinavičius „Tauragės žinioms“ sakė, kad Susisiekimo ministerijos sprendimu Tauragei papildomai skirta 750 tūkst. eurų, už kuriuos savivaldybė galės įsigyti dar mažiausiai du elektrobusus.

– Kai kurie rajonai negalėjo įsisavinti lėšų, kadangi neturi konkurso būdu atrinkto vežėjo. Dėl to likę pinigai buvo perskirstomi savivaldybėms, kurios yra pasiruošusios. Mes kartu su vežėjų asociacija „Linava“ dėjome pastangas, kad papildomas finansavimas kliūtų Tauragei. Dėl to bus galimybė įsigyti dar du arba tris elektrobusus, priklausomai nuo to, į kokį segmentą savivaldybės administracija orientuosis, – kalbėjo R. Martinavičius.

Pasak jo, diskusijų dėl to, ar Tauragei reikalingi dar keli elektrobusai, neturėtų kilti. Esą šiuo metu palankus metas atnaujinti autobusų parką ekologiškomis transporto priemonėmis, kadangi pasiūla daug didesnė nei buvo prieš metus, atsirado naujų gamintojų.

– Apie 2023–2025 metus bus lūžio taškas, kai didžiosios savivaldybės pirks šimtus elektrobusų. Tai naujas, šiuolaikiškas sprendimas, pagerinsiantis pavėžėjimo paslaugos kokybę bei proveržis ekologijos srityje, – sakė vadovas.

Anot M. Petraičio, paraiškos tvirtinimo procesas neturėtų užsitęsti ilgiau nei iki šių metų pabaigos. Finansavimą Tauragės rajono savivaldybė gautų tomis pačiomis sąlygomis – su 15 proc. prisidėjimu. Dėl sprendimo prisidėti prie projekto iš rajono biudžeto, kaip įprasta, turės balsuoti rajono Taryba. Dar keli nauji elektrobusai, įvertinus pirkimo procedūrų trukmę, Tauragę pasiekti galėtų po poros metų.

Daugiau straipsnių