Aktualijos

Mokslo metams startą duos „Tele-bim-bam“
  • Įkelta: 2019-07-24
Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Iki mokslo metų pradžios lieka kiek daugiau nei mėnuo, o Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau dėlioja rugsėjo 1-osios šventės programą. Tiesa, šiemet Mokslo ir žinių dienos iškilmės vyks rugsėjo 2 dieną, taip buvo nuspręsta remiantis viešoje erdvėje atlikta gyventojų apklausa. „Tauragės žinios“ domisi, ką moksleiviams ir jų tėveliams ruošia šventės organizatoriai. Jau aišku, kad šventė smagumu nenusileis pernykštei.

Išdalys priemones ir premijas

Rugsėjo 1-oji šiemet – sekmadienis, tad šventės organizatoriams teko kaip reikiant pasukti galvas, kada kviesti tauragiškius į Mokslo ir žinių dienos šventę – sekmadienį ar visgi linksmybes nukelti į pirmadienį. Pernai rugsėjo 1-oji buvo šeštadienis, šventė ir vyko būtent tą dieną. Visgi šiemet nuspręsta šventės datą nukelti į pirmadienį, todėl rugsėjo 1-oji tapo rugsėjo 2-ąja. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis sakė, jog toks sprendimas priimtas pasitarus su visuomene. Apklausą, kada pageidauja šventės, tauragiškiams jis surengė savo „Facebook“ paskyroje. 60 proc. balsavusių nusprendė sekmadienį dar paatostogauti.

Šią savaitę pradėta dėlioti šventės programa, kurioje – ir jau mažųjų tauragiškių pamėgtos pramogos, ir įvairios staigmenos. Pasak M. Petraičio, Mokslo ir žinių dieną jau tradiciškai – penktą kartą rengiama ypatinga šventė, kupina žaidimų, muzikos ir geros nuotaikos, kad mokslo metų startas nuteiktų siekti geriausių mokymosi rezultatų.

Jau skelbėme, jog atėję į klases visi rajono moksleiviai ras į žaismingas dėžutes supakuotas būtiniausias mokymosi priemones. Pernai ant suolų lauknešėlius rado tik pradinukai, o šiemet jie ruošiami visiems mokiniams, nuo „nulinukų“ iki dvyliktokų. Mokymosi priemonių komplektai sudaryti pagal klasių koncentrus: priešmokyklinio ugdymo klasėms, 1–4 klasėms, 5–8 klasėms, 9–10 ir I–IV gimnazijos klasėms, tam savivaldybė atseikėjo 90 tūkst. eurų. Tai pirmoji tokia iniciatyva Lietuvoje.  

Po susitikimų su mokytojais mokyklose pirmadienį, rugsėjo 2-ąją, 13 val., visi moksleiviai, tėveliai ir pedagogai bus kviečiami į Pilies aikštę. Kaip ir pernai, bus išdalytos Moksleivių pažangos premijos geriausiai 2018-2019 mokslo metus baigusiems ir didžiausią pažangą padariusiems rajono mokiniams. Savivaldybės administracija informavo, jog pirmūnų sąrašus jau gavo, tačiau juos dar tikrins ir vertins komisija, todėl premijų laureatai paaiškės rugpjūčio mėnesį. Visi jie bus pasveikinti scenoje rugsėjo 2-ąją, aidint plojimams. Biudžete premijoms yra numatyta iki 30 tūkst. eurų, tačiau, anot M. Petraičio, visų šių lėšų neprireiks, pirminiais duomenimis, nėra tiek premijų skyrimo kriterijus atitinkančių moksleivių. 

Kviečia „Tele-bim-bam“

Pilies aikštėje, kaip visada, šurmuliuos Tauragės rajono meno kolektyvai, neformaliojo ugdymo įstaigos pristatys būrelių programas bei pasirodys scenoje.

Mažiesiems taip pat bus ką veikti – planuojamas batutų ir linksmybių parkas, pasiteisinęs per daugelį miesto švenčių. Pernai rugsėjo 1-ają Kakės Makės batutais džiaugėsi šimtai vaikų, ant jų dūkę iki pat vakaro. Planuojama kartoti ir putų šou, taigi žaidimų ir atrakcijų netrūks.

Šiemet rengiama muzikinė programa taip pat ypatinga – scenoje vaikai išvys visiems gerai pažįstamą Neringą Čereškevičienę ir grupę „Tele-bim-bam“, ne per seniausiai Tauragėje surengusią jaukų kalėdinį koncertą, į kurį susirinko pilna salė tiek mažųjų, tiek su Neringos dainomis užaugusių klausytojų. Savivaldybės Kultūros skyriaus specialistai atskleidė, kad su N. Čereškevičiene dėl atvykimo jau suderėta.

Scenoje, be Tauragės meno kolektyvų, pasirodys ir kiti atlikėjai. Nors visų staigmenų neatskleidžia, Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė užtikrino, jog rankomis jau sukirsta su scenos chuliganais „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kurie tikrai užtikrins puikią nuotaiką jaunimui.

Kadangi mokslo metų pradžios šventės programa dar tik pradedama dėlioti, pasak D. Naujokienės, pramogų ir staigmenų gali būti ir daugiau. Mokslo ir žinių dienos renginiams iš biudžeto skirta 15 tūkst. eurų.

Šventės akcentas – saugumas

Visiems gerai žinoma daina „Tele-bim-bam gatve“ duos toną ir pačiai šventės temai. Pilies aikštė virstų „Tele-bim-bam“ gatve, kurioje kiekvienas vaikas jaučiasi saugus. Tam organizatoriai ketina pasitelkti policijos pareigūnus, „Amsį“, saugaus elgesio gatvėje tema bus rengiamos estafetės, kuriamos šventės dekoracijos ir pramogos. Tokia idėja siekiama vaikus mokyti saugaus elgesio keliaujant į mokyklą.

Be mokymų ir prevencijos, mokinių saugumu bus rūpinamasi ir rengiant socialinę akciją „Apsaugok mane“. Savivaldybės administracija informavo, jog visą rugsėjo mėnesį visi bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti „Lietuvos draudimo“ asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais. Draudimo laikotarpis – 2019 m. rugsėjo 1–30 d., Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje draudimas galios visą parą. Prieš startuojant rugsėjui, savivaldybės darbuotojai prie mokyklų esančias perėjas paženklins ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.

Daugiau straipsnių