Aktualijos

„Mažonų ryto“ bendruomenės 15-ąjį gimtadienį primins rožynas, suolelis ir paminklinis akmuo
  • Įkelta: 2019-07-01

Vaidoto Bartkaus nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šeštadienį Mažonai bruzdėjo nuo pat ryto – visi ruošėsi 15-ojo bendruomenės „Mažonų rytas“ gimtadienio šventei, pavadintai „Penkiolika bendruomenės laiptelių“.

Šventė prasidėjo senosiose Mažonų kapinaitėse – Šv. mišias aukojo Pagramančio klebonas Vytautas Petrauskas. Paskui atidengtas ir pašventintas paminklinis akmuo – nuoroda į Mažonų kaimą. Tai Stasio Plyskaičio darbas. Mažoniškiai šypsosi, kad dabar niekas nepravažiuos pro Mažonus – visus kvies užsukti didžiulis akmuo su kaimo pavadinimu ir stilizuota saulute.

Visų grįžtančių į Mažonus nuo šiol laukia ir suolelis – pailsėti ir pasigrožėti 12 berželių gojeliu bei vėsa. Tai Nerijaus Alšausko darbas, sukurtas neseniai surengto dviejų dienų plenero metu.

Paskui visi patraukė į bendruomenės ir kultūros namų kiemelį, kur visos seniūnijos bendruomenės, o jų net septynios, turėjo savo kiemelius ir juose pristatė kulinarinį paveldą. O jis išties turtingas: ant stalų puikavosi kastinis, kepta duona, silkė, „simensas“, kugelis, gira, įvairios košės, o Šakviečio bendruomenė vaišino avienos sriuba, kurią ten pat ir virė.

Skambėjo nuoširdūs padėkos žodžiai visiems, per 15 metų daugiausiai prisidėjusiems prie bendruomenės prie veiklos, jiems skirtos ir dovanos.

Visi šventės svečiai atvyko ne tuščiomis – atsivežė po rožių krūmelį. Taigi prie bendruomenės ir kultūros namų pasodintas 15-os rožių darželis, kuris kasmet vis didės.

Pasodinus rožyną, išklausius sveikinimus prasidėjo „linksmoji dalis“ – koncertavo Vaitimėnų kultūros namų kaimo kapela, operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, grupė „Akordas“ iš Marijampolės.

Nepamiršti ir mažieji šventės dalyviai – juos linksmino Burbulų dėdė iš Kauno, norintieji galėjo pašokinėti batute.

Šventės metu veikė mažoniškės Nijolės Kiniulienės kūrybos darbų paroda.  

Kaip „Tauragės žinioms“ po šventės tvirtino Mažonų skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Birutė Kaminskienė, tiek daug žmonių Mažonuose dar niekad nebuvo susirinkę, o ir tokios smagios šventės čia dar nėra buvę.

 

Daugiau straipsnių