Aktualijos

Liepos 5-osios numerio anonsas: Tarybos posėdžių salėje kaito ausys
  • Įkelta: 2019-07-04

Šventiniame numeryje – kai kam šypseną, o gal ir svetimos gėdos jausmą keliančios politikų rietenos. Trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų, posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Be įžūlių klausimų merui, ar šis diplomą pirkęs Kopenhagos turguje, nuskambėjo ir pasiūlymas nutraukti tradiciją posėdžio pradžioje giedoti Lietuvos Respublikos himną. Simboliška, nes šį šeštadienį – Valstybės diena, o iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ švenčia dešimties metų jubiliejų.

Mero komanda gausėja. Po 1,4 metų vaiko priežiūros atostogų sugrįžusią Š. Stasytienę į savo komandą mielai priėmė ir kadenciją neseniai pradėjęs rajono meras Dovydas Kaminskas, su kuriuo prieš keletą metų jai jau teko dirbti, kol šis ėjo mero patarėjo pareigas. Kaip jai sekasi – laikraštyje.

Tauragės delegacija pasveikino kaimyninį Belchatuvą. Savaitgalį Lenkijoje vyko 40-osios Belchatuvo miesto dienos, kuriose dalyvavo tauragiškių delegacija. Jos vadovas, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius pasveikino šio miesto merę Mariola Czechowska ir pakvietė tolesniam bendradarbiavimui. Kelionės įspūdžiai – laikraštyje.

Kiemą tvarkys su gyventojų prisidėjimu. Praktika asfaltuoti gatves Tauragėje prisidedant verslui ar gyventojams jau turi precedentą, tuo tarpu daugiabučių kiemai iki šiol būdavo tvarkomi savivaldybės biudžeto lėšomis. Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad J. Tumo-Vaižganto g. 127 numeriu pažymėto namo kiemas būtų remontuojamas su gyventojų prisidėjimu.

„Jūros“ ansamblis liko be vadovo. Tauragės kultūros centro nepaliauja purtyti neramumai: neseniai pakelti sparnus buvo susiruošęs direktorius Virginijus Bartušis, vėliau pakeitęs planus, paskui Valstybinė darbo inspekcija tyrė skundą dėl neva fiktyvaus darbuotojo, vis dar tęsiasi vidinis auditas, o užvakar paskutinę dieną dirbo kultūros renginių organizatorius ir dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ vadovas Justas Kirstukas. Kas perims jo pareigas, kol kas neaišku.

Senolį apšvarinęs tauragiškis grobiu džiaugėsi neilgai. Iš senolio namų pinigus išnešęs 50-metis vyriškis turės atsakyti pagal įstatymo raidę. Policijos pareigūnams pavyko surasti ir didžiąją dalį grobio. Buvo pavogta daugiau nei 16 tūkstančių eurų.

Linkėjimai „Šimtmečio“ įkūrėjams: 100 pacientų per dieną 100 metų. Praėjusį penktadienį „Šimtmečio“ pastate oficialiai atidaryta TOC klinika. Į naujas Odontologijos centro patalpas rinkosi pasipuošę svečiai, prie durų juos sutiko nuotaikingi mimai, skambėjo smuikai ir sveikinimai bei padėkos žodžiai.

Skanus gyvenimas: pirmąjį gimtadienį švenčianti kepyklėlė širdis užkariauja kokybe. Nors dauguma žmonių vis dažniau renkasi sveikesnį maistą, noras retkarčiais pasmaguriauti niekur nedingsta. Remigija Skirienė, prieš metus įkūrusi savo kepyklėlę, stengiasi tuos, rodos, nesuderinamus dalykus suderinti: skanėstus ji gamina tik iš šviežių ir natūralių produktų, be maisto priedų, saldiklių ar konservantų. Nors kepyklėlė įsikūrusi nuosavo namo kieme ir niekur nesireklamuoja, klientų jai netrūksta – moteris vos spėja suktis.

Keramikė Milda Valantiejutė: jaučiuosi savo vietoje. MILDÙ – taip vadinasi keramikos ir gintaro dirbtuvės, tokiu adresu jas galima rasti ir „Facebook‘e“. Jas įkūrusi jauna keramikė tauragiškė Milda Valantiejutė sako tebesanti kūrybinių ieškojimų kelyje, tačiau išsukti iš jo neketina. Savo dirbtuves perkėlusi į gamtos prieglobstį Lybiškių kaime mergina sako, kad keramika – ir jos pašaukimas, ir įkvėpimo šaltinis. Tiesa, kol kas – ne pragyvenimo.

Gydytojų trūkumas: problemarimta, tačiau pamažu sprendžiama. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama mažinti sveikatos netolygumus tarp Lietuvos regionų bei gerinti sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą gyventojams, imasi kompleksinių priemonių, kurios turėtų jaunuosius medikus paskatinti rinktis darbo vietą mažesniuose Lietuvos rajonuose. Kiek rezidentų šiuo metu dirba Tauragėje, sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“.

Eilės į vaikų darželius gerokai sutrumpėjo. Nuo šio rugsėjo priešmokyklinio ugdymo grupės iš darželių perkeliamos į mokyklas – taip nusprendė rajono savivaldybės taryba. Dabar darželiuose steigiamos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, o laukiančiųjų eilėje pakliūti į darželius nuo 397 sutrumpėjo iki.. kiek? Atsakymas laikraštyje.

Debiutas pasaulinėse varžybose: iškovota garbinga 4-oji vieta. Pasaulio orientavimosi sporto (OS) takais čempionate, kuriame dalyvavo ir sveiki, ir neįgalūs sportininkai iš 25 pasaulio šalių, Lietuvai atstovavo 6 sportininkai – 3 sveiki ir 3 neįgalieji. Vienas jų – tauragiškis Petras Kasanavičius, kuriam debiutas čempionate buvo tikras gyvenimo iššūkis.

Liepos 6-oji: kartu giedoti „Tautišką giesmę“ jau tapo tradicija. Jau rytoj – liepos 6-oji, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Šiemet ji ypatinga viso pasaulio lietuviams, nes iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ užgimė lygiai prieš dešimt metų. Kur ir kaip ją švęsti Tauragėje – išsamiai, paskutiniame puslapyje.

 

Įdomaus skaitymo ir vienybės Valstybės dieną!

Daugiau straipsnių