Aktualijos

Liepos 12-osios numerio anonsas: ar bus ištaisytas brokas?
  • Įkelta: 2019-07-11

Naujausiame numeryje – Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) kuruojamo projekto kliauzos. TRATC iš Europos Sąjungos lėšų įgyvendina regione atliekų tvarkymo pertvarką, kainuosiančią 2 mln. eurų. Pagal planą Tauragės rajone turi būti įrengtos 34 požeminės konteinerių aikštelės, taip pat 52 rakinamos antžeminės aikštelės su stoginėmis. Požeminius konteinerius tiekėjas pristatė prieš porą mėnesių, maždaug pusė jų jau įkasta, plika akimi matyti, jog kai kur požeminiai konteineriai įkasti kreivai, sugrūsti vienas šalia kito, neįgalieji prie jų vargiai privažiuos. Ką ketinama daryti? Skaitykite „Tauragės žiniose“.

Aukščiausią poziciją tūkstantuke išlaikė AB „Vilkyškių pieninė“. Šiemet žurnalo „Verslo klasė“ skelbiamame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2018 m. pardavimo pajamas tūkstantuke rikiuojasi 13 Tauragės apskrities įmonių. Nors praėjusius metus baigė nuostolingai, aukščiausioje, 64 pozicijoje išlieka AB „Vilkyškių pieninė“.

Moksleivių pažymėjimai kol kas tik užklasiniam ugdymui. Prieš trejus rajono mokyklose metus įvesta naujovė – elektroniniai moksleivių pažymėjimai. Tikėtasi, kad naujoji sistema ne tik padės geriau stebėti mokinių lankomumą, tačiau ji neveikė. Dabar savivaldybė skelbia diegianti skaitmeninę švietimo apskaitos sistemą. Tiesa, kol kas – tik neformaliojo ugdymo.

Baigėsi vadovų kadencijos. Jau galioja tvarka, pagal kurią švietimo įstaigų vadovų kadencijos apribotos penkerių metų kadencijai. Šiuo metu ieškoma kandidatų į Moksleivių kūrybos centro (MKC) ir Muzikos mokyklos direktorių pareigas, nors jau senokai sklinda kalbos, kad šias ugdymo įstaigas planuojama sujungti. Vadovo jau kuris laikas neturi ir Sporto centras, neseniai su jungtas su Sporto mokykla.

Baseiną valdyti siekia vienas operatorius. Praėjusį penktadienį atplėšti baseino koncesijos konkurso vokai. Savivaldybės administracija informavo, jog konkurse dalyvavo tik 1 operatorius, tačiau kokia įmonė konkrečiai, neatskleidžiama, kol nebus patikrinta, ar laimėtojas atitinka kvalifikacinius reikalavimus.

Išdygs mažiausiai trys greičio matuokliai. Papušynės kaimo ribose stovėjusio „inkilo“ jau senokai nebėra – pirmiausia jis buvo išjungtas, vėliau demontuotas. Ne paslaptis, kad nemažai vairuotojų paspaudžia akseleratorių dar gerokai iki miesto ribas žyminčio ženklo. Kur ketinama įrengti stacionarius greičio matuoklius – skaitykite laikraštyje.

Iš „Senukų“ į centrą persikraustė „Frėja“. Pirmadienį Bažnyčių gatvėje, naujame pastate, kur įsikūrę ir „Senamiesčio“ apartamentai, duris atvėrė grožio prekių parduotuvė „Frėja“. Jos įkūrėja Jurgita Alijošienė neslepia – reikėjo pokyčių, norėjosi būti arčiau ištikimų klienčių, kurių gausėjantis ratas dabar džiaugiasi galimybe pamėgtas prekes įsigyti arčiau ir patogiau.  Laikraštyje rasite ir daugiau verslo naujienų.

Sąjungos šimtmetį šauliai įprasmino Kryžių kalne. Ankstų šeštadienio rytą prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios būriavosi uniformuoti šauliai. Sesės ir broliai turėjo svarbią misiją – bendražygių pagamintą ąžuolinį kryžių, čia pat pašventintą klebono, nugabenti į kryžių kalną Šiaulių rajone.

Balandininkas Rimantas Beneta: „Visur teko būti, bet Tauragėje kažkaip kitaip“. „Dabar pakalbam apie Tauragę“, – po gero pusvalandžio pokalbio man sako Šiauliuose gyvenantis balandininkas Rimantas Beneta. Rimantas – vienas iš nedaugelio balandininkų Lietuvoje, kurie keliauja ir rodo, kokie įvairūs ir įspūdingi šie paukščiai. Įdomus pokalbis su juo.

Žygiui kanoja per Baltiją – 20 metų: prisiminimai iš pirmų lūpų. Žygis, pavadintas „Baltoscandia 99“, buvo sunkus ir pavojingas. Jis iki šiol nepakartotas. Prieš savaitę Lietuvos jūrų muziejuje paminėtas šio žygio 20-metis. Audronis Skurvydas, prisimindamas tas dienas, sako tik žygiui pasibaigus suvokęs, kad pasiryžimas 40 kg sveriančiu irkliniu laiveliu perplaukti Baltiją buvo išties rizikinga avantiūra, ir nuo galimos žūties juos išgelbėjo tik itin kruopštus pasirengimas. Visa istorija – jau netrukus.

Laikraščio paskutiniame puslapyje rasite išsamią renginių, skirtų Žemaitijos 800 m. jubiliejaus paminėjimui, programą.

Puikaus savaitgalio!

 

Daugiau straipsnių