Aktualijos

Kodėl sugrįžtama „Prie garažų“?
  • Įkelta: 2019-07-26

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos albumo nuotrauka

 

Tauragėje poetų ir bardų vakaras „Prie garažų“ pradėtas organizuoti 2011 metais. Koncerto vieta –  vidinis Viešosios bibliotekos kiemelis, prie garažų. Kasmet ten pasirodo profesionalūs muzikantai ir poetai, o tauragiškiai bei miesto svečiai netradicinėje vietoje gali nemokamai mėgautis kultūrine programa – penu širdžiai ir sielai.

Domantas Razauskas – jau įprastas šio vakaro svečias. Šį kartą tauragiškius jis stebins iki šiol sau neįprasta, bet artima programa. Su grupe „VOS VOS“ muzikantas ir tekstų autorius atsiskleidė kaip bliuzo ir kiek agresyvesnės muzikos mėgėjas. Programoje skambės senos ir naujos, specialiai šiai grupei parašytos dainos. Pagrindiniu akcentu tampa elektrine gitara grojantis Jonas Krivickas „Kreivas“, kuris ilgą laiką grojo su grupe „Skylė“. Kiti muzikantai yra ilgamečiai Domanto scenos bičiuliai Marius Leiburas (mušamieji) ir Paulius Rukas (bosas).

Pats Domantas prieš renginį sutiko pasidalinti savo mintimis su „Tauragės žinios“ skaitytojais. Jis sako, kad nuotaikos kaip visada puikios. Kartu su juo scenoje pasirodys draugai Bjelle ir Alvydas Šlepikas, todėl muzikantas nekantriai laukia šventės. Juo labiau, kad pirmą kartą Tauragėje jis pasirodys su grupe „VOS VOS“.

 – Dalyvavau visuose koncertuose, išskyrus pernykštį. Čia sugrįžti traukia tie žmonės, kurie kviečia, ypač Meilutė, Žaneta (Meilė Parnarauskienė, Žaneta Maziliauskienė, – red. past.) Čia grįžti traukia publika, kuri visuomet nuostabi. Be to, Tauragėje visi turime draugų, proga su jais pasimatyti, – pasakojo Domantas.

Jis sako, kad kiekviena vieta, kur jam tenka pasirodyti, nuteikia skirtingai. Jo nuomone, nėra dviejų tokių pačių koncertų ir tokioje pat vietoje.

– Esame groję laivuose, traukiniuose, tvartuose, klėtyse, ant piliakalnių ir dar dievai žino kur. Ne vieta lemia, o žmonės. Tauragėje su tuo viskas gerai, – tikina Domantas.

Nors D. Razauskas Tauragėje jau savas ir pažįstamas, dar niekada nekoncertavo su grupe „VOS VOS“. Su šia grupe muzikantas pradėjo groti prieš porą metų. Išleido albumą, kuris jau išparduotas. Muzikantai nestovi vietoje ir juda kitomis kryptimis. Domantas sako, kad jam Tauragėje bus miela koncertuoti su šia grupe.

– Tauragėje „VOS VOS“ nėra buvę, tad miela pagroti ten, kur nėra skambėjęs toks bliuzas. Manau, po kažkurio laiko sugrįšime jau visai kitokie, su visai kitokia programa, – įsitikinęs Domantas.

Tauragei jis negaili gražių žodžių.

– Nežinau, ar žmonės gerai suvokia, kokį unikalų miestą jie čia turi. Ir kokius organizatorius. Paprastai su grupėmis tokia muzika skamba Vilniuje, Kaune, geriausiu atveju – kažkur pajūryje ar didesniuose festivaliuose. Viskas. Tad Tauragė turi tokią kultūrą, kurios šiuo atveju neturi kiti panašaus dydžio, o ir gerokai didesni miestai, – komplimentus miestui ir jo žmonėms išsakė Domantas.

Su „Tauragės žiniomis“ prieš koncertą sutiko savo mintimis pasidalinti ir Raminta Naujanytė-Bjelle. Ji sako, kad labai laukia poezijos ir muzikos vakaro „Prie garažų“, nors iki šiol apie jį neteko girdėti. Atlikėja teigia, kad kiekviena erdvė turi savo atmosferą, kiekvienas atėjęs žmogus atsineša savo energiją. Paklausta, ko galima tikėtis iš jos pasirodymo, Bjelle sako, kad geriausia nieko nesitikėti, nes tada išeina geriausiai. Tiesa, kas jau žino atlikėjos muziką ir yra buvę jos pasirodymuose anksčiau, atras kažką nauja. Bjelle sako, kad į savo kūrybą įnešė naujų spalvų, elektroninių tembrų.

Scenoje visi trys pasirodysiantys kūrėjai yra pažįstami. Bjelle sako, kad su Domantu dažnai susitinka ir kaip atlikėjai, ir kaip laidų vedėjai, dažnai lankosi tuose pačiuose koncertuose.

– Alvydas Šlepikas režisavo roko operą „Meilė ir mirtis Veronoje“, kai pati dainavau Džiuljetos ariją. Visi kartu scenoje susitinkame pirmą kartą. Mūsų programos yra atskiros, todėl specialiai prisitaikyti nereikėjo, – sako atlikėja, mūsų skaitytojams linkėdama gero gyvenimo.

Daugiau straipsnių