Aktualijos

„Jūros“ ansamblis liko be vadovo
  • Įkelta: 2019-07-05

Justo Kirstuko asmeninio archyvo nuotrauka

Tauragės kultūros centro nepaliauja purtyti neramumai: neseniai pakelti sparnus buvo susiruošęs direktorius Virginijus Bartušis, vėliau pakeitęs planus, paskui Valstybinė darbo inspekcija tyrė skundą dėl neva fiktyvaus darbuotojo, vis dar tęsiasi vidinis auditas, o užvakar paskutinę dieną dirbo kultūros renginių organizatorius ir dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ vadovas Justas Kirstukas. Kas perims jo pareigas, kol kas neaišku.

Kultūros centre nemalonių įvykių išties netrūksta. Visai neseniai, prieš pat Tauragės miesto šventę, prašymą išeiti iš darbo savivaldybei buvo pateikęs Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. Tiesa, po kelių dienų, sulaikęs, kolektyvo palaikymo, sprendimą jis pakeitė. Tačiau tada įvyko kitų pasikeitimų: ilgametė jo pavaduotoja Irena Petraitienė tuomet tapo kultūros renginių vadybininke, o jos pareigas pradėjo eiti Rima Bandzinaitė-Latožienė.

Netrukus po to Tauragės darbo inspekciją pasiekė skundas dėl fiktyvaus darbuotojo Kultūros centre. Sklido gandai, jog jo autorius buvo J. Kirstukas. Skundas nepasitvirtino, tačiau Tauragės savivaldybė  nusprendė Kultūros centre pradėti auditą. Jis dar nebaigtas.     

Justas Kirstukas Tauragės kultūros centre dirbo nuo 2015-ųjų, kurį laiką jis buvo ir kultūros renginių organizatorius Pagramančio skyriuje. Beje, jam vadovaujant skyriui Pagramantis buvo tapęs mažąja Lietuvos kultūros sostine, ten surengta begalė įsimintinų renginių. Jis vedė nemažai renginių ir Kultūros centre, neretai juose ir pats dainuodavo.  

Dainų ir šokių ansamblis „Jūra“

Paklaustas, kas nulėmė apsisprendimą palikti darbą Kultūros centre, J. Kirstukas nebuvo nusiteikęs atvirauti – sakė nuo komentarų susilaikysiąs. O į klausimą, ar turi darbo pasiūlymų, sakė:

– Išeinu į niekur. Ieškosiu darbo.

Tiesa, J. Kirstukas priklauso pirmuosius žingsnius žengiančiai džiazo muzikos grupei „Optima“. Joje ir lieka, tačiau „Optima“ kultūros centrui nepriklauso.

Prieš trejus metus, 2016-ųjų rudenį, seniausias Tauragės kultūros meno kolektyvas dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ pasitiko savo 60-metį, kurį tada paminėjo iškilmingu koncertu. Šiuo metu ansamblio baletmeisterė yra  Vilija Krūgelienė, choro vadovas – Žilvinas Jankus, kapelos vadovas – Saulius Bernotas, meno vadovu pastaruosius porą metų dirbo J. Kirstukas. Paklaustas, kas užims jo vietą, Kultūros centro direktorius V. Bartušis teigė kol kas negalįs atsakyti. Esą sezonas jau baigėsi, o iki naujo sezono pradžios vadovas bus rastas.

Daugiau straipsnių