Aktualijos

Išdygs mažiausiai trys greičio matuokliai
  • Įkelta: 2019-07-17
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Papušynės kaimo ribose stovėjusio „inkilo“ jau senokai nebėra – pirmiausia jis buvo išjungtas, vėliau demontuotas. Ne paslaptis, kad nemažai vairuotojų paspaudžia akseleratorių dar gerokai iki miesto ribas žyminčio ženklo. Tauragės rajono savivaldybės saugaus eismo komisija nutarė, jog greičio kontrolė miesto pakraščiuose reikalinga, todėl tris greičio matuoklius planuoja įsigyti savo lėšomis.

Stacionarius greičio matuoklius Lietuvos automobilių kelių direkcija išjungė metų pradžioje. Nutarta nebetęsti sutarties su paslaugos teikėjais nusprendus, kad kol kas keliuose pakaks sektorinių greičio matuoklių. Tauragės rajone toks įrengtas ties Griežpelkių II kaimu. Kitas artimiausias matuoklis – už Kryžkalnio, važiuojant link Šiaulių.

Antradienį susirinkusioje savivaldybės Saugaus eismo komisijoje svarstyta galimybė išsimokėtinai įsigyti tris stacionarius greičio matuoklius ir pastatyti juos Šilalės g. (ties Papušynės k.), Dariaus ir Girėno g. (link Skaudvilės), Tilžės plente (ties Taurų kaimu). Pasiūlyta matuoklį pastatyti ir Laisvės g. (Jovarų mikrorajone), mat ten taip pat atsiranda mėgėjų viršyti greitį.

Komisijos nariai sutarė, kad prie Papušynės greičio matuoklis, „šaudęs“ į abi puses, buvo tikrai efektyvus. Pernai šį matuoklį nenustatyti chuliganai net buvo nupjovę, tačiau vėliau jis buvo atstatytas.

Tilžės plente, kalbėta, taip pat įvyko ne viena nelaimė, ir nors greitis išvažiuojant iš miesto apribotas iki 60 km per valandą, įsibėgėję vairuotojai dažnai jį viršija. Greičio pedalą dažnas nekantriai spaudžia ir išvažiuodamas iš miesto link Skaudvilės.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog įsigytus greičio matuoklius administruotų policija, tačiau pusė surinktų baudų atitektų savivaldybei, todėl toks pirkinys ne tik didintų eismo saugumą miesto pakraščiuose, bet ir netruktų atsipirkti.

Daugiau straipsnių