Aktualijos

Debiutas pasaulinėse varžybose: iškovota garbinga 4-oji vieta
  • Įkelta: 2019-07-10

P. Kasanavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Birželio 23–29 d. Portugalijos mieste Idanha-a-Nova vyko Pasaulio orientavimosi sporto (OS) takais čempionatas, kuriame dalyvavo ir sveiki, ir neįgalūs sportininkai iš 25 pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo 6 sportininkai – 3 sveiki ir 3 neįgalieji. Vienas jų – tauragiškis Petras Kasanavičius, kuriam debiutas čempionate buvo tikras gyvenimo iššūkis. Lietuvos neįgaliųjų komanda iš varžybų grįžo iškovojusi 4 vietą.

Čempionate dalyvavo 89 „Open“ grupės ir 43 „Para“ grupės sportininkai iš 25 šalių. Lietuvai šiose varžybose atstovavo 6 orientacininkai: 3 „Open“ grupėje ir 3 – „Para“ grupėje, tarp kurių – ir tauragiškis Petras Kasanavičius.

Pasak jo, pasiruošti čempionatui jam padėjo dalyvavimas Lietuvos čempionate, vykęs prieš kelias savaites Palangoje.

Tokio lygio varžybose P. Kasanavičius dalyvavo pirmą kartą. Anksčiau jis yra dalyvavęs Lietuvos  čempionate ir šiaip įvairiose varžybose, tačiau tokio lygio varžybos jam buvo tikras iššūkis. Jis sako nežinojęs, ko tikėtis, ir labai norėjo pabandyti.

P. Kasanavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Paprašytas papasakoti, kaip vyko čempionatas,  P. Kasanavičius sakė, kad jis susidarė iš dviejų dalių: asmeninių ir komandinių varžybų.

– Asmeninėse pagal žemėlapį ieškai punktų, o komandinėse ieškai kartu su komanda, pvz., yra 30 punktų, 10 turi rasti tu, 10 – kitas ir 10 – trečias. Aš iš 10 atspėjau 8-is, tačiau kita komanda pateikė protestą, kad vienas iš mano rastų punktų neteisingai pastatytas. Teisėjai protestą patenkino, ir rezultatai pasikeitė. Jei būčiau kitą punktą pasirinkęs, ne tą, būtų buvę kitaip. Taigi nors vertinu rezultatus labai gerai, norėjosi pelnyti prizinę vietą, juo labiau, kai iki jos pritrūko tiek mažai, tik šiek tiek sėkmės, praktiškai – vieno gero sprendimo, – pasakojo sportininkas.

P. Kasanavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Varžybų vietovę Portugalijoje orientacininkas įvardija kaip specifinę: ji labiau nei įprasta lietuviams kalnuota, akmeninga, apaugusi dygiais krūmais. Žinoma, tam tikru išbandymu tapo ir svilinantis 37 laipsnių karštis. Trasos buvo kur kas sudėtingesnės, tad, jei ne pagalbininkai, teigia jis, būtų buvę problemų. Palyginus su Pasaulio čempionato trasomis, dabar varžybos Lietuvoje dabar jam atrodo tarsi lengvas pasivaikščiojimas. Tad prireikė daug ištvermės, užsispyrimo ir, be abejo, žinių ir įgūdžių skaitant reljefo žemėlapį, naudojantis kompasu ir t.t.

Grįžusį iš Pasaulio čempionato Petrą Kasanavičių pasitiko mama ir mylimas augintinis Toras

Remigijos Kasanavičienės asmeninio albumo nuotrauka

Kitais metais čempionatas vyks Honkonge. P. Kasanavičius sako, kad norėtų jame sudalyvauti, bet kaip bus, kol kas sunku pasakyti, juo labiau, kad dalyvavimas čempionate  pareikalautų dar daugiau lėšų. Šiemet sudalyvauti pasaulio čempionate jam padėjo savivaldybės parama, už kurią sportininkas labai dėkingas.

Daugiau straipsnių