Aktualijos

Vyksta taktinės pratybos: Jūros gatvėje knibžda 600 ginkluotų karių
  • Įkelta: 2019-06-04
Rūtos Karmazinaitės nuotrauka

Tauragiškiai pastebėjo Jūros gatvėje išsislapsčiusius ginkluotus karius. Pasirodo, tai dalis taktinių lauko pratybų, kurias birželio 2–7 dienomis organizuoja Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas.  

Pratybose dalyvauja apie 600 karių, kurie netrukus pradės karinių veiksmų simuliacijas.

Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti kuopų ir kovinės paramos būrių pasirengimo lygį vykdant gynybines operacijas mieste bei prieigose.

Pratybų metu bus naudojamas karinis transportas – sunkvežimiai ir visureigiai. Taip pat bus naudojama imitacija ir pirotechninės mūšio imitavimo priemonės, bus įrenginėjamos gynybinės pozicijos, kurios sudarys sąlygas treniruotis  pagal šiuolaikinių karinių konfliktų pobūdį.

Lietuvos kariuomenė skelbia, jog pratybų scenarijus – dirbtinis, jis neturi jokių sąsajų su esama Lietuvos Respublikos politine, ekonomine ar kita situacija. Kaimyninės šalys scenarijuje neturi nieko bendro su esamomis Lietuvos kaimynėmis.

Šios pratybos išsiskiria tuo, kad kariai veiks civilinėse teritorijose: Tauragės mieste bei Viešvilės apylinkėse. Vietiniai gyventojai galės iš arti stebėti, kaip kariai treniruojasi tankiai apgyvendintose vietovėse.

Daugiau straipsnių