Aktualijos

Tarp turtingiausių politikų – naujai išrinkti Tarybos nariai
  • Įkelta: 2019-06-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė 2018 metų turto deklaracijų duomenis. Tarp krašto politikų milijonierių nerasime, nė vienas jų nepateko ir į Lietuvos turtingiausių politikų 200-uką. Tauragėje turtingiausio politiko pozicijų neužleidžia eksmeras socialdemokratas Pranas Petrošius. Jo su žmona Rita valdomas turtas ir piniginės lėšos siekia 783 tūkst. eurų. Nuo tarybos senbuvio nedaug atsilieka šiemet po 15-os metų pertraukos išrinktas Kęstutis Balašaitis. Jo kartu su žmona Larisa valdomas turtas ir lėšos sudaro 722 tūkst. eurų.

Penketuke – naujokai

Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiami duomenys apima tuos politikus, kurie arba jų sutuoktiniai ataskaitiniais, 2018 metais, ėjo politinio pasitikėjimo, statutinio pareigūno, aukšto valstybės pareigūno, Tarybos nario arba kitas viešas pareigas ir privalėjo deklaruoti turimą turtą. Kitų politikų turtą, tiesa, be sutuoktinių dalies, galima rasti Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje. Jų deklaracijos pateikiamos už ankstesnius – 2017-uosius metus.

Turtingiausių Tauragės politikų penketuke rikiuojasi: P. Petrošius su žmona Rita, K. Balašaitis su žmona Larisa, D. Stankus su žmona Birute, R. Piečia su žmona Rasa ir Vaclovas Karbauskis (2017-ųjų m. duomenys, pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai).

Aštuntą kartą į Tarybą išrinktas Pranas Petrošius išlieka turtingiausių politikų lyderiu. Socialdemokratas valdo bemaž 800 tūkst. eurų siekiantį turtą. Liūto dalį sudaro nekilnojamasis turtas ir sklypai, piniginės santaupos – apie 166 tūkst. eurų. Taip pat politikas nurodo suteikęs 112 tūkst. eurų paskolų.

Įkandin jo seka naujai į tarybą išrinkto Kęstučio Balašaičio šeima. Kartu su žmona jis valdo turto už 722,5 tūkst. eurų. Didžiąją dalį sutuoktinių turto – net 521 tūkst. sudaro turimų žemės sklypų vertė. L. Balašaitienė valdo augalininkystės ūkį Skaudvilės seniūnijoje, Trepų kaime, bei atstovauja asociacijai „Gaurės intakas“. Pats Tarybos narys vairuoja vos 1300 eurų kainuojantį automobilį, kai jo sutuoktinė – gerokai brangesnį. Žmonos Larisos turimos transporto priemonės vertė 11 tūkst. eurų. Dar apie 130 tūkst. šeimos turto sudaro nekilnojamasis turtas, apie 70 tūkst. – piniginės santaupos. K. Balašaičio žmona nurodo turinti paskolų už beveik 60 tūkst. eurų.

Antrą kadenciją išrinkto liberalo D. Stankaus turtas sudaro 383 tūkst. eurų, dar 17 tūkst. eurų nurodo turinti jo žmona Birutė. Daugiau nei pusę šeimos turto sudaro gyvenamieji pastatai, šiek tiek mažiau – piniginės santaupos. D. Stankus yra vienas iš 2 dabartinių tarybos narių, atsisakiusių išmokų kanceliarinėms išlaidoms.

Nedaug atsilieka senas politikos vilkas Robertas Piečia, šiemet į Tarybą išrinktas su sąrašu „Nepartinė Tauragė“. Jis kartu su žmona Rasa valdo privalomo registruoti turto ir lėšų už 323 tūkst. eurų., iš kurių apie 140 tūkst. – gyvenamieji pastatai, apie 100 tūkst. – piniginės lėšos. R. Piečia vairuoja gerokai kuklesnį automobilį už savo sutuoktinę – jo vertė 8 000 eurų, kai tuo tarpu žmonos transporto priemonės – 27 tūkst. eurų.

Pagal 2017-ųjų metų VRK teiktus duomenis penktasis iš turtingiausių Tauragės politikas – Vaclovas Karbauskis. Socialdemokrato valdomo turto vertė viršija 216 tūkst. eurų, iš kurių 175 tūkst. – nekilnojamasis turtas. Politikas nurodo turįs 41 tūkst. eurų santaupų bei suteikęs 75 tūkst. eurų paskolų. Jo žmona Rimutė Karbauskienė vadovauja privačiam verslui – UAB „Ralbera“, kurios apyvarta nesiekia 200 tūkst. eurų per metus. Duomenys apie V. Karbauskio sutuoktinės turtą viešai neprieinami.

Nedaug nuo V. Karbauskio atsilieka šeštoje vietoje esantis naujai išrinktas Tarybos narys konservatorius Tomas Alijošius. Pagal VRK turimus 2017 m. deklaracijos duomenis, verslininkas valdo 206 tūkst. eurų siekiantį turtą, iš kurio 170 tūkst. sudaro nekilnojamasis turtas. Duomenų apie T. Alijošiaus sutuoktinės Irenos Alijošienės, PKF „Agava“ vadovės, turimą turtą VMI taip pat neturi.

Likusių turtas nesiekia 200 tūkst. eurų

Kitų Tarybos narių turtas, pagal viešai prieinamus duomenis, 200 tūkst. eurų nesiekia.

Panašiai tiek – 198 tūkst. vertės turtą valdo Tarybos narys Vilmantas Liorančas su žmona Rasa. Abu sutuoktiniai nurodo turintys po 80 tūkst. eurų vertės nekilnojamojo turto, bendrai sudėjus – apie 40 tūkst. eurų piniginių lėšų. „Televizijos komunikacijų“ direktorius V. Liorančas yra paskolinęs 32,8 tūkst. eurų ir 15 tūkst. eurų pasiskolinęs. V. Liorančas – antrasis iš dviejų tarybos narių, atsisakiusių minimalią algą siekiančių išmokų kanceliarinėms išlaidoms.

Kiek daugiau nei 190 tūkst. eurų turi sukaupę Tarybos senbuvis socialdemokratas Stasys Lapė su žmona Marija.

Turto už 162 tūkst. eurų yra deklaravusi Seimo narė Aušrinė Norkienė, iš kurių 56 tūkst. sudaro nebaigti statiniai ir žemės sklypai, 11,5 tūkst. – piniginės lėšos ir 84 tūkst. kiti registruojami daiktai, meno kūriniai ar juvelyriniai dirbiniai.

Apie 159 tūkst. eurų VRK už 2017 metus buvo deklaravusi konservatorių partijos Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė, ji taip pat nurodo gavusi 71 tūkst. Eur paskolų. Valdomos piniginės lėšos – vos 600 Eur. Sutuoktinis Arūnas Stulginskas vadovauja UAB „Mildrena“, kurios apyvarta nesiekia 100 tūkst. eurų, viešai duomenų apie turtą 2018 m. neteikė.

Kelių dešimtmečių patirtį politikoje turintis socialdemokratas Viktoras Kovšovas didelių turtų nesusikrovė. Kartu su žmona Danute jis valdo 145 tūkst. eurų vertės turtą, kurio kiek daugiau nei 60 tūkst. sudaro nekilnojamasis turtas, panašiai tiek – piniginės santaupos, apie 20 tūkst. – žemės sklypai.Efremai Bitinienei su vyru Audriumi priklauso turto už  labai panašią sumą – 144 tūkst. eurų.

Buvęs meras Sigitas Mičiulis su žmona Regina pernai deklaravo turto už 129 tūkst. eurų, kiek mažiau – 120 tūkst. antrą kadenciją vicemerės pareigas einanti Virginija Eičienė.

100 tūkst. eurų ribą pagal VRK 2017 m. duomenis perkopė ir „nepartinis“ Sigitas Kancevyčius. Jo turimo 106 tūkst. eurų vertės turto didžiąją dalį sudaro nekilnojamasis turtas.

Turto už 94 tūkst. eurų deklaruoja turintys Rita Grigalienė su vyru Sauliumi, 82 tūkst. eurų – gydytojas Eugenijus Margis.

Į merus kandidatavęs ir šiuo metu socialdemokratų partijos Tauragės skyriui vadovaujantis Darius Petrošius 2017 m. VRK deklaravo 39 tūkst. eurų vertės turto, 2751 eurų vertės vertybinių popierių, meno arba juvelyrinių dirbinių, 15 tūkst. piniginių lėšų, suteikęs 21 tūkst. eurų paskolų bei pats pasiskolinęs 7500 eurų. 

Liberalės Eglės Ramanauskaitės turtas sudaro 53 tūkst. eurų, konservatoriaus Raimondo Matemaičio (VRK, už 2017 m.) – 49 tūkst. eurų. 44 tūkst. eurų turto vertę deklaravo Vidas Bičkus, Rima Bandzinaitė-Latožienė su vyru Valdu Latoža – 37 tūkst. eurų.

Antrąją Tarybos nario kadenciją neseniai pradėjęs Linas Janušonis su žmona Mante nurodo turintys turto ir santaupų už 35 tūkst. eurų, 26,8 tūkst. eurų deklaravo naujai išrinkta „valstietė“ Jolanta Skrodenienė.

Iš Tarybos narių turįs turto už mažiausią sumą nurodė jaunasis socialdemokratas Matas Petraitis (VRK, už 2017 m.) – 15 tūkst. eurų, iš kurių 10 tūkst. – piniginės lėšos.

Kukliausiai gyvena meras ir administracijos direktorius

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas nurodo, kad nekilnojamojo turto neturi ir deklaruoja tik transporto priemonę, kurios vertė 1850 eurų. Tiesa, politikas turi santaupų – 11 tūkst. eurų. Galima sakyti, jog tokia pat ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio turtinė padėtis – apie 12 tūkst. eurų santaupų ir automobilis, kainuojantis 3 900 eurų. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius yra deklaravęs 4 tūkst. vertės automobilį ir 12 tūkst. eurų santaupų. 

Daugiau straipsnių