Aktualijos

Sportininkai dalijasi projektuojamos arenos patalpas
  • Įkelta: 2019-06-21

Autorės nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečiadienį mažojoje savivaldybės posėdžių salėje vyko jau antrasis pasitarimas dėl daugiafunkcinės sporto ir kultūros arenos projekto. Projektuotojai kultūros ir sporto bendruomenei bei rajono valdžiai pristatė daugiau nei 6 tūkst. kvadratinių metrų dviejų dalių pastatą, po kurio stogu turės sutilpti įvairių sporto šakų atstovai bei kultūros renginių organizatoriai.

Susirinkusi techninio projekto darbo grupė, kurią sudaro įvairių sporto šakų treneriai – futbolo akademijos vadovas Andrius Bendikas, karate-kiokušin treneris Gintaras Cemnalianskis, Regioninės kultūros tarybos nariai Rima Bandzinaitė-Latožienė ir Valdas Latoža, Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, įvairioms partijoms priklausantys Tarybos nariai bei savivaldybės administracijos atstovai diskutavo, kaip modeliuoti pastatą, kad jis maksimaliai atitiktų visų kultūros ir sporto šakų poreikius.

Prieš keletą savaičių Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis lankėsi kitų regionų – Kelmės ir Palangos panašaus pobūdžio arenose. Rajono vadovai sėmėsi patirties, kaip subalansuoti arenos erdves, kokie turėtų būti salių ir patalpų plotai, kad daugiafunkcinis centras būtų maksimaliai patogus ir funkcionalus.

Trečiadienį techninį projektą rengiančios UAB „SynergySolutions“ atstovai pateikė pakoreguotus projektinius pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti pastato išplanavimas. Po pirminio projektavimo etapo buvo siūloma pastato plotį padidinti 2 metrais, kad būtų galima suformuoti dvi futbolo aikšteles. Futbolo akademijos treneris A. Bendikas teigė, jog to reikia organizuojant turnyrus, dvejos varžybos galėtų vykti vienu metu. Trečiadienį diskusijose pasigirdo siūlymų pastato plotą dar labiau didinti– platinti technines patalpas. Tačiau aptarus patalpų plotus visgi nuspręsta pasilikti prie pirminio varianto. Pastato tūrio didinimas, anot projektuotojų, nemaža dalimi pabrangintų projektą, jeigu būtų įgyvendinti visi pasiūlymai, kaina galėtų šokti net iki 9 mln. eurų.

– Tie pora metrų iš tikrųjų brangina ir konstruktyvą, nes tai yra didžiuliai perdengimo plotai, reikia įvertinti, ar tai tikrai yra racionalu, – teigė UAB „SynergySolutions“ atstovė.

Taigi, pirmajame aukšte planuojama įrengti didžiulę salę su išstumiamomis žiūrovų tribūnomis, talpinsiančiomis 2 000 sėdimųjų vietų, be stovimųjų vietų ir pastatomų kėdžių. Salę pagal poreikį būtų galima modifikuoti į vieną krepšinio aikštelę centre su žiūrovų tribūnomis – kai vyksta svarbios krepšinio varžybos, treniruočių metu ji virstų dviem krepšinio aikštelėmis skersai salės, skiriamomis mobilia pertvara.

Taip pat ji transformuosis į 16 badmintono aikštelių, dvi rankinio arba dvi futbolo aikšteles. Numatytas bėgimo takas, dušai ir sanitariniai mazgai, poilsio erdvės, įvairios techninės patalpos. Antrajame aukšte planuojamos dvi salės po 185 kv.m, skirtos kontaktinėms sporto šakoms – imtynėms, karate, plius sandėliavimo patalpos. Taip pat sanitariniai mazgai, administracinės patalpos. Arenoje iš viso suprojektuotos 4 komandinės rūbinės, atskiros rūbinės treneriams, persirengimo kambariai atlikėjams.

Pristačius projektą pasipylė pasiūlymai ir kilo aršios diskusijos. Karatekiokušin treneris G. Cemnalianskis teigė, jog 185 kv. m imtynininkamsper mažai. Esą vien tatamis užima 142 kv. m, o treneriai pageidautų tose pačiose erdvėse dar rengti ir apšilimo treniruotes, treniruotes su svarmenimis. Šiuo metu „Šaltinio“ progimnazijoje turimos karatistų ir imtynininkų patalpos užima 300 kv. m, ir to dar esą per maža. Tiesa, tai bendras plotas su sanitariniais mazgais ir kitomis pagalbinėmis patalpomis. G. Cemnalianskis teigė, jog planuoja į daugiafunkcinį centrą persikraustyti ir treniruotėms, ne tik varžyboms, todėl reikalingos erdvesnės patalpos. Boksininkai, pasak jo, tokios minties atsisakė, tačiau treniruotes arenoje rengtų ir imtynininkai.

Meras D. Kaminskas teigė, jog nėra galimybės kiekvienai sporto šakai – ir imtynėms, ir karate skirti po 300 kv. m atskiro ploto. O visumoje sudėjus abi sales skiriamas plotas gerokai didesnis nei dabar turimas – daugiau nei 400 kv. m. Apšilimą, pasak mero, bus galima atlikti treniruoklių bei aerobikos salėse. Daugiafunkcinis centras tam ir esąs, kad bendrojo naudojimo patalpas būtų galima išnaudoti įvairioms veikloms.

Autorės nuotrauka

Antrajame korpuse, prie pagrindinio prijungtame arenos pastate įsikurs smėlio sporto salės. Jose bus galima žaisti paplūdimio tinklinį, paplūdimio rankinį, tenisą, futbolą. Pastato stogas taip pat pasižymės išmaniais sprendiniais – planuojama įrengti žaliąjį stogą, kurį taip pat galima išnaudoti – pavyzdžiui, minigolfui. Šiame korpuse būtų įrengiamos ir treniruoklių bei aerobikos salės.

Savo pageidavimų turėjo ir kultūrininkai. V. Latoža ir V. Bartušis domėjosi, ar bus įrengta rampa koncertų atlikėjų aparatūrai iškrauti. Projektuotojai teigė, jog galimybės jos įrengti nėra, esą grunto giliai kasti negalima dėl paviršinių vandenų. Tačiau pažymima, kad arenoje planuojama galinga garso sistema, skirta tiek koncertams, tiek varžyboms.

Anot projektuotojų, aršių diskusijų kilo ir dėl pagrindinio įėjimo padėties. Tačiau nutarta, kad arenos „veidas“ turi būti į miesto pusę, t.y. į gatvę.

Iš viso daugiafunkcinės sporto arenos plotas sieks 6 300 kv. m, projektavimą planuojama užbaigti iki metų pabaigos. Arenos statybos galėtų prasidėti jau kitąmet, jei pavyktų išspręsti klausimą dėl finansavimo. Arenos statybos preliminariai galėtų kainuoti apie 6–7 mln. eurų. Tauragės rajono savivaldybė tikisi pritraukti Valstybės investicijų programos lėšas, nes projektuojama daugiafunkcinė arena – vienintelė tokia regione.

Daugiau straipsnių