Aktualijos

Miesto šventės aidai: kas kiek kainavo?
  • Įkelta: 2019-06-14

Renginių organizatoriams – padėkos

Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Prieš dvi savaites praūžusios miesto šventės įspūdžiai po truputį blėsta, suskaičiuotos ir išlaidos 512-ajam Tauragės gimtadieniui. Savivaldybės administracija informavo, jog iš viso rajono biudžetą tradicinės trijų dienų linksmybės patuštino 124 tūkst. eurų – trečdaliu daugiau nei pernai. Tiesa, visa šventė kainavo gerokai brangiau – beveik 170 tūkst. eurų, tačiau į bendrą katilą sukrito ir rėmėjų lėšos, kai kurie renginiai vyko organizatorių pastangomis arba savivaldybei prisidedant minimaliai.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius informavo, jog iš biudžeto miesto šventei buvo numatyta 120 tūkst. eurų, išleista 124 tūkst. Pernai renginiams savivaldybė išleido 80 tūkst. eurų.

Brangiausias miesto šventės renginys – Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“. Savivaldybė šiam renginiui, kuriame pasirodė net 1200 atlikėjų iš įvairiausių Lietuvos kampelių, skyrė 20 200 eurų. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, šios lėšos skirtos tik dalyvių maitinimui, atvežimui, apgyvendinimui. Techninę koncerto dalį finansavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Tauragės gimtadieniui padovanojęs 37 000 Eur. Taigi bendra koncerto vertė viršijo 57 tūkst. eurų.

Antras pagal brangumą „Tauro rago“ renginys – šeštadienio koncertas Vasaros estradoje. Tūkstantinę tauragiškių ir svečių minią apšildė Romas Dambrauskas, vėliau į sceną žengė pasaulinės 90-ųjų žvaigždės – F. R. David. O iki vėlumos trukusioje diskotekoje publika šėlo pagal DJ Sash muziką. Iš viso šiems atlikėjams atseikėta 30 645 Eur – 1200 Eur R. Dambrauskui, 11 416 Eur DJ Sash ir 18 tūkst. iš Paryžiaus į Tauragę atvykusiems F. R. David. Dar 5000 Eur kainavo įspūdingi fejerverkai.

Šventės rėmėjai suaukojo 8 300 Eur, kaip informavo K. Bertašius, jie panaudoti vaikų pramogų parko dalies sąskaitų apmokėjimui. Iš viso dvi dienas veikęs vaikų pramogų parkas atsiėjo 21 698 eurus: karuselės „mašinėlės“ – 2000 Eur, 2 pripučiamieji batutai, traukinukas, karuselė-grandinėlė, vandens burbulai, 4-vietė šokdynė – 8 500 Eur, Kakės Makės pramogos: 3 batutai, 4 pripučiamieji kliūčių ruožai, krepšinio labirintas, bėgtraukis ir kita – 12 tūkst. Eur.

Daugybė renginių organizatorių dėka vyko neatlygintinai arba prisidedant savivaldybei iš dalies: vaikų piešinių ant grindinio akcija ,,Piešiu Tauragę“, sporto šventė ,,Mes už Tauragę“, atnaujintos Tauragės ir Rydštato bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremonija, tautodailės dirbinių mugė ,,Tauro rago beieškant“, sukarintų tarnybų ir policijos prisistatymas, tarptautinis futbolo turnyras ,,Tauragė Cup 2019“, jaunimo koncertas ,,Dovana Tauragei“, paplūdimio tinklinio  turnyras, motociklų paroda „Rising Thunder 2019“, ekstremalaus sporto varžybos „TRG JAM IV“, lėlių teatro spektaklis „Raganiukė arba yra kaip yra“, Jaunimo džiazo koncertas, tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ atidarymo koncertas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas, Lietuvos kariuomenės orkestrų pasirodymai.

Birželio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, administracijos direktorius Modestas Petraitis pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios miesto šventės renginius.

„Dėkojame visiems už bendrą darbą ir puikų rezultatą. Be jokios abejonės, tokios masinės šventės su gausybe renginių, dalyvių ir žiūrovų neįmanoma suorganizuoti be darnaus organizatorių susitelkimo, be glaudaus įvairių institucijų, organizacijų, įstaigų bendradarbiavimo, be nuolatinės rėmėjų pagalbos“, – įteikdamas visiems po atminimo dovaną, teigė rajono meras D. Kaminskas.

Jau ketvirtus metus iš eilės Tauragės rajono savivaldybėje miesto renginiai organizuojami be alkoholio. Kaip informavo miesto seniūnas, policijos pareigūnai, šventėje neužfiksuota jokių incidentų ar rimtesnių tvarkos pažeidimų. Savivaldybės administracija skelbia, jog sulaukta daug padėkų ir pagyrimų tiek iš tauragiškių, tiek iš miesto svečių.

Ketvirtadienį pakalbintas administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius teigė, jog į miesto šventę investuoti verta, o tauragiškių atsiliepimai apie renginius puikūs.

– Džiaugiuosi, kad tauragiškiai puikiai įvertino šių metų šventę. Vaikai ir suaugusieji turėjo galimybę mėgautis nemokamomis pramogomis: atrakcionais, koncertais, išskirtiniais pasirodymais. Pripažinkime, ne kiekvienas išgali nuvykti į pasaulinių žvaigždžių koncertus Klaipėdoje ar Kaune, ne kiekvienas galėjo nuvykti į Dainų šventę Vilniuje ir pasimėgauti „Lietuvos“ ir kitų ansamblių pasirodymais. Juk prisidėjo ir privatus verslas, ir Nacionalinis kultūros centras, ir UNICEF bei įvairios kitos organizacijos. Dėl to turėjome ne tik gražią šventę, naudą pajuto ir prekybininkai, juk Tauragę atvyko daug turistų, svečių, užsienyje gyvenančių kraštiečių, – sakė jis.

Daugiau straipsnių