Aktualijos

Joninių vartai atsivers Taurų parke
  • Įkelta: 2019-06-21

Akimirka iš praėjusių metų Joninių Taurų nuotykių parke

Tauragės kultūros centro albumo nuotrauka       

Joninės jau šį savaitgalį! Tauragės kultūros centras birželio 22-ąją ir 23-ąją organizuoja šventę ,,Vartai į mūsų tradicijas“. Šiemet net dvi dienas – birželio 22-23 – Taurų nuotykių parke vyksianti Joninių šventė kviečia ne tik pašėlti, bet ir atverti simbolinius vartus ir iš arčiau pažvelgti į mūsų tautinio charakterio bruožus – pagarbą tradicijoms, jų puoselėjimui ir saugojimui. Abi dienas bus daug muzikos, šokių ir žaidimų, tradicinių amatų, šurmuliuos tautodailininkai, veiks „Sveikatos palapinė“, kvies gyvūnijos kampelis.

Taurų nuotykių parke visi laukiami jau šeštadienį. Nuo 14 val. vyks muzikinė edukacija visai šeimai, kurią ves Ineta Meduneckytė. Bus galima susipažinti su tradicinės kultūros elementų įvairove – amatais, tradiciniais instrumentais bei muzikavimu, dainavimu, tradiciniais žaidimais. Dalyviai galės prisiliesti prie tradicinių amatų gamybos įmantrumų ir patys įsijungti į menines veiklas. Prisiminti tradicinius amatus  – verpimą, pynimą iš vytelių, medinių šulinukų kalimą, medžio drožybą kvies Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras.

Vėliau ims vinguriuoti dainų ir šokių pynė – koncertuos Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai: Baltrušaičių kapela, folkloro ansamblis ,,Traka“, folkloro kolektyvas ,,Radasta“, liaudiškų šokių grupė ,,Spietlius“, ,,Šaltinio“ progimnazijos liaudiškų šokių grupė, dainų ir šokių ansamblio ,,Jūra“ kapela.

Šventės dalyvius linksmins Tauragės jaunimo muzikos grupė „Floki“.

Šiemet pirmą kartą Joninės Taurų parke švenčiamos dvi dienas, taigi linksmybės tęsis ir birželio 23-ąją. Antrąją šventės dieną pradės 17 val. Albinas Batavičius ir Vaitimėnų liaudiška kapela. Bus pinami vainikai, visą vakarą vyks gražiausio vainiko rinkimai, kupoliavimas, fotosesijos su gražiausiais Joninių vainikais.

Skambant liaudiškų kapelų bei bandonininkų muzikai, vyks žemaitiškų valgių degustacija – juos pristatys Tauragės rajono bendruomenės, o žemaitiški valgiai bus dedami ant 12  moksleivių išpieštų stalų.

Šurmuliuos tautodailininkai, sveikatingumo paslapčių mokys visuomenės sveikatos biuro specialistai, kvies gyvūnų kampelis.

– Abi dienas Tauragėje lankysis Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos nariai su savo gražuoliais augintiniais. Vyks pokalbiai, konsultacijos, fotosesijos. Džiaugiamės, kad, nors jų parodų tvarkaraštis labai įtemptas, pavyko prisikviesti Šiaulių dekoratyvinių paukščių augintojų klubo pirmininką, ilgametį balandininką Rimantą Benetą, žmogų-legendą, beje, kilusį iš Tauragės. Aišku, kaip visur ir visada, su savo balandžiais. Atvyks ir Beglobių gyvūnų socializacijos trenerė, viešosios įstaigos „Šuniukų fėja“ bei keturkojų prieglaudos įkūrėja, šiemet Metų klaipėdietės titulu įvertinta Skaistė Svidraitė, ir vienintelis Lietuvoje specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas.

Nudžiuginsime ir šunų mylėtojus – jų lauks VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo pasirodymas, – keletą renginio detalių atskleidė šventės koordinatorė Salvinija Žemaitienė.

Koncertuos ir Tauragės kultūros centro folkloro kolektyvas ,,Jūrupė“, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro kolektyvas ,,Saulėkalnis“, skaitovai.

Prisiminsime visus suvienijančias Joninių tradicijas, apeigas, vainikų pynimą, liaudiškas dainas ir šokius – šią programą pristatys I. Meduneckytė ir FOLK TRIO. Žinoma, bus pagerbti bei pasveikinti šventėje dalyvausiantys Jonai, Janinos ir Rasos. Dar linksmiau įsilieti į šventinį šurmulį bus galima koncertuojant skrabalų virtuozui R. Šilinskui iš Kretingos. Minint Saulėgrįžos šventę, kartu ieškoti paparčio žiedo bei šėlti iki paryčių kvies ir grupė „Vairas“ bei X Faktoriaus laimėtojai „Good Time boys“ bei Taurų nuotykių parke liepsnojantys laužai.
Unikali šventės vieta šią nepaprastą naktį sujungs ne tik pagrindinius elementus: ugnį, vandenį, žolynus, bet ir visus tauragiškius bei miesto svečius.

Šeštadienį, 17.30 val., švęsti Jonines kviečia ir Pagramantis. Joninių apeigos vyks ant piliakalnio. Koncertuos Lomių vokalinis ansamblis „Allegretto“, o miestelio stadione vyks tautiškų šokių šventė, kurioje pasirodys kolektyvai iš Kėdainių, Šakių, Laukuvos, Rietavo, Šilalės. Bus ir „Lietuvaičių“ bei Valdo ir Dainoros Lacko koncertas.

Šeštadienį savo šventę rengia 18 val. ir Jovarų bendruomenė – ji prasidės Jovarų bendruomenės vasaros estradoje. Koncertuos grupė „Arka“.

Iš širdies pasilinksminti nusiteikę ir dacijoniškiai – jie rengia „Daci Jonines“. Penktadienį 16 val. – sporto ir šokio fiesta „Daci Joninės“. Pramogos, žaidimai, sportinės rungtys (batutas, milžinų futbolas ir kt.), o šeštadienį nuo 20 val.  Dacijonuose vyks edukaciniai užsiėmimai „Šokime kartu“, gros muzikos grupė „Pečius griūn“ (Gargždai), didžėjus Dovydas (Klaipėda).

O pirmadienį švęsti Joninių kviečia Lomiai – 19 val. parke prie Kultūros namų rengiamas Joninių vakaras. Vaikų dienos centro ugdytiniai vainikais pagerbs varduvininkus, „ieškosime paparčio žiedo, bursime, šėlsime – semsimės sveikatos ir vasariškos gamtos!“ – žada organizatoriai.

 

Daugiau straipsnių