Aktualijos

Į Tarybą sugrįžęs V. Liorančas: švietimo problemos – politikų atsakomybė
  • Įkelta: 2019-06-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusios ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praėjusiose kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Jau žinoma, kad dabar jam teks dirbti Švietimo, kultūros ir sporto komitete. Į politiką grįžęs V. Liorančas prakalbo apie būtinybę spręsti švietimo problemas – optimizuoti rajono mokyklų tinklą bei teigė dirbsiąs tobulinant daugiafunkcinės sporto arenos projektą.  

Nors savivaldybių tarybų rinkimai įvyko kovo mėnesį, dar aiškūs ne visi politinės arenos žaidėjai, dirbsiantys Tauragei artėjančius ketverius metus. Mero komandoje dviejų patarėjų, kurių kandidatūras Dovydas Kaminskas pažadėjo atskleisti iš karto po miesto šventės. Administracijos direktoriumi patvirtintas Modestas Petraitis darbą pradėjo nuo šio pirmadienio. Šiandien vyks dar vienas neeilinis Tarybos posėdis, kurio metu slaptu balsavimu bus tvirtinama pretendento į administracijos direktoriaus pavaduotojus konservatoriaus Tomo Raulinavičiaus kandidatūra.

Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje prisiekė naujas Tarybos narys. Liberalų sąjūdžiui priklausantį vieną iš 6 mandatų gavo praėjusioje kadencijoje dirbęs, o po šių rinkimų „už brūkšnio“ likęs V. Liorančas. Tarybos nario vieta jam atsilaisvino, kai įgaliojimų atsisakė administracijos direktoriaus darbą tęsti patvirtintas Modestas Petraitis. Priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Aistė Žilinskienė. 

Prieš posėdį Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas, rajono meras D. Kaminskas bendrapartiečio sugrįžimą į Tarybą įvertino kaip rimtą valdančiosios daugumos pastiprinimą. Mero teigimu, politikas dirbs Švietimo, kultūros ir sporto komitete.

– Vienareikšmiškai vertinu kaip komandos pastiprinimą. Kompetencijos V. Liorančas turi ir ekonomikos srityje, praėjusią kadenciją dirbo Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete. Tačiau dabar taip susidėliojo skirstant vietas komitetuose, kad jam teks eiti į Švietimo, kultūros ir sporto komitetą. V. Liorančas daug prisidėjo prie Ekonomikos komiteto darbo, tačiau taip pat stipriai prisidėjo ir prie sporto sistemos reformos.  Dabar daugiau bus susijęs su sporto reforma, su švietimu, naujos arenos statyba. Jo, kaip Badmintono federacijos prezidento, patirtis tikrai pasitarnaus prie sporto sistemos stiprinimo tikslų siekimo. Džiaugiamės, kad turim tokį kompetentingą tarybos narį, – sakė D. Kaminskas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje paskelbtoje V. Liorančo biografijoje nurodyta, kad jis yra įgijęs inžinieriaus-elektriko aukštąjį išsilavinimą, šiuo metu vadovauja bendrovei „Televizijos komunikacijos“. Politikas taip visuomeninę veiklą nurodo esąs Lietuvos badmintono federacijos prezidentas, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos valdybos narys, Tauragės Rotary klubo narys.

„Tauragės žinioms“ V. Liorančas teigė galimybės atsisakyti suteikto mandato net nesvarstęs.

– Taip susiklostė, kad išsidalijus postus atėjo mano eilė, ir reikia dirbti. Mes visi norime kažką padaryti tauragiškių labui, – sakė jis.

Paklaustas, kokių idėjų ir planų turi ateinančios kadencijos darbui, politikas teigė planuojantis susitelkti į švietimo problemas bei išsakė nuomonę, jog rajono mokyklų tinklui būtinas optimizavimas.

– Yra paskelbta, kad švietimo sistema yra gilioje krizėje, ir atsakomybę dėl to, manau, turėtų prisiimti politikai. Nes jeigu moksleivio vidutinis matematikos pažymys nesiekia 5, ar mums tik to pakanka? Taigi, iššūkiai švietimo komitetui yra išties dideli. Nes vis dėlto sutvarkyti normaliai ugdymo procesą pirmiausia turime savivaldos lygmenyje. Jeigu, sakykim, dabar vienoj  klasėj yra trijų amžiaus grupių vaikai, kur iš viso yra 6 mokiniai, apie kokią mes ugdymo proceso kokybę kalbam. Reikėtų keisti kardinaliai mokyklų tinklą, optimizuoti jį pagal vaikų poreikius. Nes tikrai geresnę ugdymo kokybę suteikiam vaikui, atveždami jį į mokyklą mieste iš kaimo, tik reikia viską sustyguoti, – sakė V. Liorančas.

Šioje kadencijoje, anot jo, Taryba taip pat planuoja toliau tobulinti sporto ugdymo sistemą. Politikas pabrėžė, jog ugdant vaikus sporte suformuojami stipresnės, visapusiškos asmenybės bruožai. 

– Kas liečia sporto strategiją, tikrai ilgai, trejus metus ją tobulinom, kol paleidom veikti. Gal dar viskas ne visai taip, kaip norėtųsi, tačiau, kaip rodo statistika, ten, kur sporto vystymas yra atiduodamas klubams, pasiekiama geresnių rezultatų. Jeigu paimsi visų sporto šakų, įvairaus amžiaus prizininkus, tai daugiausia klubai pasiekia aukštesnius rezultatus. O dėl sporto komplekso aš savo pastabas jau esu išsakęs. Tame projekte, kuris buvo pirminis pateiktas, tikrai reikia daug korekcijų, – kalbėjo vakar prisiekęs Tarybos narys.  

Daugiau straipsnių