Aktualijos

Fotografijos galerijoje išsiskleidė neįprasti žiedai
  • Įkelta: 2019-06-21

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka

 

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje atidaryta gydytojos Emilijos Petrauskienės analoginių fotografijų paroda „Sidabrinis sodas“.Atidarymo metu autorė atskleidė savo kūrybos inspiracijas bei naudojamus metodus kuriant sidabrines fotografijas.

Pasirinkusi šlapio kolodijaus techniką menininkė fotografuoja lėtuoju būdu, kartu ieškodama klasikinių, herbariumams būdingų kompozicijų.

Autorė gimė 1981 metais Vilniuje. Šiuo metu dirba Antakalnio poliklinikoje šeimos gydytoja. Jau daugiau nei 10 metų užsiima analogine, senovine fotografija. Didžiausias jos įkvėpimo šaltinis – gamta, angliški sodai, senoviniai moksliniai herbariumai, botaninės iliustracijos ir klasikiniai natiurmortai.

Savo „sodą“ menininkė kuria jau kelerius metus, fotografijomis kolekcionuodama ir katalogizuodama augalus. Naudojama analoginė, senoji šlapio kolodijaus technika vaizdams suteikia sentimentalumo, išryškina jų grafinę tekstūrą. Tai ilgas fotografinis procesas, sustiprinantis užfiksuotą laikiškumo ir praeities įspūdį.

Kaip teigia pati autorė, „Sidabrinis sodas“ – tai vaikystės sode akimirkos, įšaldytos sidabre. „Viskas prasidėjo nuo minties atkurti vaikystės sodą ir gėlynus. Prisiminimuose toks sodas yra stebuklingas kaip sapnas – pilnas įdomių spalvingų gėlių, tarp kurių žiedų nardo vabzdžiai, kvapnių žolelių, šviesos, žaidžiančios lapuose, paslapties. Didelę dalį savo vaikystės praleidau po senomis obelimis, žaisdama su pasidarytomis lėlėmis iš nužydėjusių raganių ir flioksų žiedų. Šis mano sodas – kelionė laiku atgal, kai nebuvo skubėjimo. Grįžtant į praeitį, iš sodo dingsta spalvos, lieka tik šviesa ir augalų forma“, – sako ji.

Keli E.Petrauskienės darbai 2017 ir 2018 m. buvo pastebėti „LensCulture“ rengtuose „EmergingTalent“, „Exposure“, „Art Photography“, „Blackandwhitephotography“ konkursuose ir įkelti į konkurso galeriją. 2018 metų Sony fotografijos atvirajame konkurse fotografija „Tulpė, balta“ buvo nominuota Natiurmorto kategorijoje. Tais pačiais metais moteris nominuota Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamame konkurse „Debiutas 2018“. O International Photography Awards (IPA 2018) mėgėjų kategorijoje, „Fine Art“ ir „Still Life“ subkategorijose jai atiteko I vieta.

Kaip skelbiame muziejaus „Facebook“ paskyroje, paroda veiks iki liepos 30 dienos, apžiūrėti ją galima muziejaus darbo valandomis: pirmadieniais–ketvirtadieniais 9–18 val., penktadieniais – 9–16.45 val., šeštadieniais – 10–16 val.

Parodą ir jos autorę Emiliją Petrauskienę pristatė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografas Juozas Petkevičius

Daugiau straipsnių