Aktualijos

Atidaromame „Šimtmetyje“ – tik medicinos ir grožio paslaugos
  • Įkelta: 2019-06-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pernai Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje pradėtas statyti pastatas, pavadintas „Šimtmečiu“, neabejotinai papuošė Tauragės architektūrinį veidą.  Pastato viduje dar bruzda statybininkai, dėliojami paskutiniai štrichai, mat durys bus atvertos jau kitą savaitę. Pirmiausia, birželio 14-ają, bus atidarytas grožio salonas, o nuo birželio 17 dienos ten paslaugas jau teiks Tauragės odontologijos centras. Projekto iniciatorius Laurynas Jarutis teigė, jog „Šimtmetis“, tikimasi, taps grožio ir aukštos kokybės medicinos paslaugų meka.

Tauragės odontologijos centras „TOC“ į „Šimtmetį“ kraustosi jau kitą savaitę. Klinikos vadovo Lauryno Jaručio teigimu, pacientai jokių nepatogumų nepajus, paslaugų teikimas nenutrūks. Naujose patalpose klinika darbą visu pajėgumu pradės birželio 17 dieną.

Ką tik įrengtose apie 200 kv. m klasikinio, šviesaus interjero patalpose bus 5 odontologijos kabinetai, erdvi registratūra, darbuotojų poilsio kambarys. Tame pačiame pastate patalpas jau įsirengė grožio salonas, kurio atidarymas planuojamas birželio 14 d., turėsiantis ir masažo kabinetą.

TOC patalpų interjeras ne visai primena medicinos įstaigą – klasikiniai balti baldai, prabangūs šviestuvai ir retro stiliaus kėdės bei stalai suderinti su pastato išore, primenančia Lietuvos tarpukario architektūrą. Įdomu tai, kad ant pastato stogo įkurdinta keletas avilių. Statyti avilius ant namų stogų įprasta daugelyje pasaulio šalių, itin tai populiaru Kanadoje, tokia praktika plinta ir Lietuvoje.

Klinikos registratūros laukiamajame kaip dekoracija įkurdinta 1950 m. pagaminta odinė odontologinė kėdė, kurios įranga vis dar veikia. Anot L. Jaručio, tai tik antikvarinė priimamojo dekoracija – pacientai gali pasižiūrėti, kokia įranga dantys buvo gydomi praėjusio šimtmečio viduryje.

Pasak klinikos vadovo, užmojus dėl interjero šiek tiek apribojo reikalavimai, taikomi gydymo įstaigų įrengimui. Anot jo, tokiose įstaigose privalomos plaunamos sienos ir lubos, jos būtinai turi būti baltos spalvos. Tačiau stengtasi, kad patalpos būtų erdvios ir reprezentatyvios tiek pacientų, tiek gydytojų jaukumui ir patogumui.

Likęs patalpų plotas, anot L. Jaručio, nebenuomojamas. Kokių planų turi ten, verslininkas neatskleidė, tačiau paklaustas, ar tai bus susiję su sveikatos priežiūros paslaugomis, tokios galimybės nepaneigė.

– Norime „Šimtmečio“ pastate įkurti modernų medicinos ir grožio centrą, kai kurių pažangių sveikatos paslaugų tauragiškiams tikrai trūksta. Likusioms patalpoms ieškojome nuomininkų, kurie atitiktų mūsų koncepciją, tiksliau, orientuojamės į grožio ir sveikatingumo kryptį, todėl prekybos verslų įsikurti nekvietėme, – sakė jis, tačiau kas konkrečiai planuojama likusiose beveik 200 kv. m patalpose, paliko paslaptyje.

Didžiąją dalį įrangos planuojama perkelti iš senojo pastato. Ji, anot L. Jaručio, inovatyvi ir puikios būklės. TOC teikiamos visos odontologinės paslaugos: burnos ertmės higiena, dantų balinimas, protezavimas, implantai,  endodontija (danties šaknies kanalų gydymas), ortodontija. Įmonė turi filialą ir Šilalėje. „Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog TOC naudojamos pažangiausios technologijos – vienas naujausių dantų pigmentinių apnašų šalinimo metodų – „Air-flow,  modernus 3 D kompiuterinis tomografas, lazeriai, mikroskopai, intraoralinės skaitmeninės kameros.

Iki šiol TOC buvo įsikūręs Vytauto gatvėje. L. Jarutis pasakojo, jog senajame pastate tiesiog tapo per ankšta, todėl nuspręsta plėsti klinikos erdves ir įsikurti naujame pastate.

– Vis dažniau pasitaikydavo situacijų, kai gydytojai negalėdavo dirbti, nes visos kėdės užimtos, šią problemą turėjome išspręsti. Dėl to ėmėme dairytis erdvesnių patalpų, tačiau neradome tokių, kurios atitiktų mūsų lūkesčius reprezentatyvumu ir nusprendėme ieškoti, kas galėtų pastatyti pastatą pagal mūsų viziją. Taip atsirado „Šimtmečio“ statybų projektas, – teigė verslininkas.

Paklaustas, ar dėl persikėlimo į naujas patalpas kils paslaugų kainos, odontologijos centro vadovas teigė, jog ne. Tačiau neatmetė paslaugų brangimo dėl rinkos veiksnių.

– Dėl to, kad mes čia įsikūrėme, tikrai paslaugos nepabrangs. Apskritai, kainos nesikeitė nuo to laiko, kai buvo įvestas euras. Tačiau medicininės medžiagos nuolat brangsta, atitinkamai šiek tiek didėja bendra dantų gydymo kaina, – sakė jis.   

L. Jarutis atskleidė, jog atsinaujinančioje odontologijos klinikoje planuojama teikti ir bendrinės nejautros paslaugas, kurių dažniausiai prireikia sudėtingesnėms intervencinėms procedūroms atlikti, tačiau kartais pacientai pageidauja nejautros ir atliekant nesudėtingą gydymą. Pasak odontologo, narkozė gydant dantis populiari kitose šalyse, ji taikoma ir valstybinėse gydymo įstaigose. Privačiose klinikose, anot jo, narkozę teikti nėra įprasta. L. Jaručio žiniomis, šią paslaugą privačiai teikia odontologijos klinika Šiauliuose.

–  Šiuo metu tvarkomos licencijos, Sveikatos apsaugos ministerija turi suteikti akreditaciją, todėl dar šiek tiek užtruks. Bet greitai galėsime pasiūlyti pacientams dantų gydymą ir burnos chirurgines operacijas su bendrine nejautra pagal pacientų poreikius ir pageidavimus, – sakė jis.

Rekvizitai.lt duomenimis, šiuo metu TOC dirba 22 darbuotojai. Jų skaičius nuo pernai padidėjo 4. Įmonė nuosekliai plečiasi, prieš penkerius su puse metų veiklą pradėjo su 5 darbuotojais. Čia mokamas vidutinis 1 074,05 Eur darbo užmokestis neatskaičius mokesčių. Odontologijos centro apyvarta – nuo 300 iki 500 tūkst. eurų.

Daugiau straipsnių