Aktualijos

Antaninės Kęsčiuose: pirmoji pradalgė, sūrių karaliaus rinkimai ir daug muzikos
  • Įkelta: 2019-06-10

Birutės Slavinskienės nuotrauka

Beveik įpusėjus pirmajam vasaros mėnesiui, birželio 13-ąją, Lietuvos bažnyčiose vyksta šv. Antano atlaidai. Būtent šią dieną anksčiau prasidėdavo šienapjūtė. Lietuviai sako, kad per šienapjūtę net tvoros žydi. Kęsčiuose, kur švęsti Antanines jau tapo tradicija, tądien žydėjo ne tik tvoros, tačiau net ir pakelės, skambėjo dainos ir sveikinimai Antanams. Pagerbti ir jubiliatai, naujagimių mamytės, naujakuriai.     

Jau devintą kartą Kęsčiuose rengiama šventė prasidėjo nuo pat ryto – jaunimas varžėsi krepšinio aikštelėje, o vėliau ir svarsčius kilnojo. Priešpiet bendruomenės namų kieme sustatyti stalai jau buvo nukrauti vaišėmis, greta kunkuliavo vis pakurstomas katilas su šiupiniu, ištroškusieji galėjo pasivaišinti ką tik išspaustomis sultimis, vaikai – pasmaguriauti cukraus vatos. Vaikams netrūko ir kitokios veiklos – juos linksmino animatorė Gabija, spalvingai išpiešusi visų pageidavusiųjų veidelius.

O suaugusieji tuo tarpu ruošėsi atsakingiausiam momentui – „Sūrių sūrio“ konkursui. Buvo išrinkta komisija, turėjusi vertinti sūrius, o moterys nešė prie scenos savo pagamintus sūrius, gyrė juos ir pasakojo, kuo kuris ypatingas, kai kuriuos net šmaikščiai apdainavo.

Kol komisija svarstė, kuris sūris verta tapti sūrių karaliumi, šventės veiksmas nesustojo. Antanai, o jų šventėje buvo net šeši, į aikštę iškilmingai pristatyti keturračiais. Dainomis palydėtiems į pievą jiems teko pademonstruoti, kaip moka šienauti. Dovanų gavę po grėblį, Antanai buvo ir pašokdinti.

Pagerbti šventėje ne tik Antanai: renginio vedėjai į sceną kvietė ir jubiliatus, ir naujagimių mamytes, ir netgi naujakurius, ir visus apdovanojo.

Šventės dalyvius sveikino Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė, Tauragės rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Tirevičienė, Kęsčių bendruomenės pirmininkė „Elbenta“ Lina Baziliauskienė, o linksmino Tauragės kultūros centro Kęsčių skyriaus folkloro ansamblis „Traka“, Žygaičių universalaus daugiafunkcio centro moterų vokalinis ansamblis „Asorti“, Kunigiškių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Miražas“ (visiems jiems vadovauja Rasa Jakienė), Eičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Retro“ (vadovas Vladas Žičkus), linksmos muzikos ansamblis iš Šilalės „Padkava“ (vadovas Alvydas Juodviršis).

 

Daugiau straipsnių