Aktualijos

Už Gitaną Nausėdą balsavo du trečdaliai tauragiškių
  • Įkelta: 2019-05-27

Lietuva turi naują prezidentą – juo užtikrintai tapo Gitanas Nausėda. Išankstiniais duomenimis, už kandidatą balsavo 65,86 proc. visų rinkėjų, palaikymo jis susilaukė visoje Lietuvoje, ne išimtis – ir Tauragė. Už G. Nausėdą balsavo 74,16 proc. į rinkimus atėjusių tauragiškių.

Nors pirmajame rinkimų ture kandidatai žengė koja kojon, abu surinko apylygiai – po 30 proc. rinkėjų balsų, o I. Šimonytė nedidele persvara G. Nausėdą galiausiai aplenkė, pakartotinis balsavimas pastarajam pelnė solidų palaikymą. I. Šimonytė surinktų balsų skaičiumi G. Nausėdą aplenkė tik Lietuvos atstovybėse užsienio šalyse. Visur kitur balsuota už G. Nausėdą, mažiausias skirtumas tarp kandidatų – Vilniaus ir Kauno miestuose, bet ir juose G. Nausėdos pergalė akivaizdi. Tauragės rajone už šį kandidatą balsavo du trečdaliai rinkėjų. 

Vakar taip pat vyko ir rinkimai į Europos Parlamentą, pirminiais duomenimis, daugiausia – 3 mandatus, juose iškovojo konservatoriai. Po du mandatus kliuvo Lietuvos socialdemokratų partijai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, po vieną Darbo partijai, Lietuvos liberalų sąjūdžiui, Visuomeniniam rinkimų komitetui „Aušros Maldeikienės traukinys“ ir „Valdemaro Tomaševskio blokui“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijai.

Pagal pirmumo balsus į Europos Parlamentą pateko: TS-LKD – Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, LSDP – Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, LVŽS – Bronis Ropė, Šarūnas Marčiulionis, LRLS – Petras Auštrevičius, DP – Viktoras Uspaskichas, Valdemaras Tomaševskis, ir Aušra Maldeikienė.

Tauragiškiai daugiausia – 19,67 proc. balsų atidavė TS-LKD, antri Tauragėje – LSDP su 15,93 proc. balsų, treti – LVŽS (12,60 proc.), toliau rikiuojasi Darbo partija (9,04 proc.), Liberalų sąjūdis – 6,55 proc., Aušros Maldeikienės „Traukinys“ – 6,45 proc., už V. Tomaševskį balsavo 5,54 proc Tauragės rajono gyventojų.

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20
Daugiau straipsnių