Aktualijos

R. Varanavičius siekia taikos su savivaldybe
  • Įkelta: 2019-05-02
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Sprendimą pareigų atleisti Batakių pagrindinės mokyklos direktorių Rimvydą Varanavičių rajono taryba priėmė dar gruodžio pabaigoje, tačiau jį smurtu prieš mokinį apkaltintas mokyklos vadovas apskundė teismui. Po kelių mėnesių bylinėjimosi R. Varanavičius nutarė kreiptis į rajono tarybą su pasiūlymu – arba pakeisti atleidimo pagrindą ir sumokėti kompensaciją, arba grąžinti atgal į darbą.

Rimvydas Varanavičius iš Tauragės rajono Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų buvo atleistas Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 19 d. sprendimu, tačiau realiai darbo sutartis nutraukta tik praeitą savaitę. Darbo santykių pasibaigimo diena buvo nukelta, nes direktorius turėjo nedarbingumo pažymėjimą, kuris baigėsi tik balandžio 18 dieną.  

Dar prieš tai, sausio 8 d. Batakių pagrindinės mokyklos direktorius apskundė savivaldybės administraciją teismui – reikalavo atleidimą pripažinti neteisėtu, grąžinti jį į darbą bei išmokėti darbo užmokestį už esą priverstinę pravaikštą.

Kaip antradienį informavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, R. Varanavičius balandžio 19 d. savivaldybei pateikė pasiūlymą sudaryti taikos sutartį bei pateikė du bylos baigties scenarijus, kurie jį tenkintų.

Esą jis sutiktų būti atleistas iš pareigų, jeigu būtų pakeistas atleidimo pagrindas į „darbo sutarties nutraukimą šalių susitarimu“, laikant, kad darbo santykiai nutrūko nuo balandžio 18. Tokiu atveju dar reikalauja dviejų darbo užmokesčio dydžio išeitinės kompensacijos. Taip pat R. Varanavičius  sutiktų būti grąžinamas į pirmesnį darbą bei atsisakytų reikalavimo gauti bet kokią kompensaciją.

M. Petraičio teigimu, tokį pasiūlymą galėtų svarstyti nebent rajono Taryba, mat švietimo įstaigų vadovai skiriami ir atleidžiami Tarybos sprendimu. Kaip žinia, šią savaitę darbą pradėjo prisiekę naujos kadencijos Tarybos nariai, o atleistas R. Varanavičius buvo dar prieš rinkimus, senosios Tarybos sprendimu. Dėl tolimesnių veiksmų savivaldybės administracija konsultuojasi su teisininkais.

Tauragės rajono savivaldybės taryba, apsispręsdama dėl Rimvydo Varanavičiaus atleidimo iš Tauragės rajono Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų, atsižvelgė į Tauragės vyriausiojo policijos komisariato 2018 m. gruodžio 5 d. raštą „Dėl informacijos pateikimo“, kuriame konstatuojama, kad Rimvydui Varanavičiui buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir nutarimas dėl to, kad 2018 m. spalio 1 d., apie 9.00 val. Tauragės r. Batakių pagrindinėje mokykloje, esančioje Tauragės r. Batakių mstl. Mokyklos g. 3, direktorius R. Varanavičius, savo kabinete, tyčia sudavė du kartus kumščiu į dešinį šoną ir vieną kartą delnu į galvą nepilnamečiui.

„Tauragės žinioms“ telefonu susisiekus su R. Varanavičiumi šis prašė perskambinti vėliau, tačiau sutartu laiku į telefono skambutį nebeatsakė. 

Daugiau straipsnių