Aktualijos

Prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimų antrame ture
  • Įkelta: 2019-05-20
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šiandien prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Lietuva renkasi tarp dviejų kandidatų – Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, kuriuos pirmajame ture skyrė 3935 rinkėjų balsai. Kartu vykstančiuose Europos Parlamento rinkimuose į 11 mandatų pretenduoja 17 partijų ir rinkimų komitetų sąrašų.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrasis turas vyks gegužės 26 d., sekmadienį. Primename, jog pirmajame Prezidento rinkimų ture daugiausia balsų surinko Ingrida Šimonytė (31,13 proc.), Gitaną Nausėdą (30,95 proc.) aplenkusi vos 2 647 balsais.

Kartu su Prezidento rinkimais vyksta Europos Parlamento rinkimai. Lietuvoje bus išrinkta 11 europarlamentarų. Į šiuos mandatus pretenduoja daugiau kaip 300 kandidatų, įrašytų į 17 partinių ir rinkimų komitetų sąrašų.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių, rinkimų dieną (gegužės 26 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse nuo šiandien iki ketvirtadienio, 8–20 valandomis.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų komisijų nariams turės pateikti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Vyriausioji rinkimų komisija atkreipia dėmesį, kad  rinkėjo kortelė yra tik vardinis kvietimas balsuoti ir nuoroda, kurioje apylinkėje reikėtų balsuoti. Tie rinkėjai, kurių rinkimų komisijos nariai nerado namuose ir rinkėjo kortelės neįteikė, gali vykti balsuoti tik su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dieną.

Rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, galės balsuoti nuo gegužės 22 dienos iki gegužės 24 dienos, šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis. Tuo tarpu rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę VRK patvirtintą formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti namuose gegužės 24–25 d. nuo 8 iki 20 valandos.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrasis turas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks  gegužės 26 d., sekmadienį.

Daugiau straipsnių