Aktualijos

Prasideda turizmo sezonas: kas naujo?
  • Įkelta: 2019-05-07

Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.

– Kiek vidutiniškai turistų per sezoną apsilanko Tauragėje? Ar metai iš metų jų srautas didėja?

– Mes į turistą žvelgiame plačiąja prasme – tai ir muziejaus lankytojas, ir miesto svečias, žmogus, ieškantis informacijos apie Tauragės miesto ir rajono lankytinas vietas. 2018 metais sulaukėme 14 616 turistų, šiemet iki dabar apsilankė 7 290 turistų. Vertindami kelerių metų statistiką, galime įžvelgti bendrą tendenciją – turistų srautai didėja. Iš visų apsilankiusių turistų kategorijų išskirtume šeimas su vaikais – pastaraisiais metais jų srautas pagausėjo.

Didėjančiam turistų srautui nemažai įtakos turi įvairūs projektai. Labiausiai vietinį turizmą paskatino akcija „Surink Lietuvą“. Į šį projektą įsitraukė didelė dalis Lietuvos gyventojų, vien Tauragėje buvo parduota daugiau nei 3000 magnetukų.

Įgyvendinamas projektas Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų infrastruktūros plėtra Tauragės regione“, apimantis Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių rajono savivaldybes. Projekto metu buvo sukurta internetinė svetainė http://www.karsuvosziedas.lt/, Tauragės mieste buvo pastatyti infoterminalai. Todėl kaip atskirą statistikos eilutę galėtume išskirti 139 tūkst. unikalių infoterminalo lankytojų.

Kuo tradiciškai mūsų rajonas įdomus turistams? Įvardinkite bent keletą traukos objektų.

– Turistai, keliaudami po Tauragės kraštą, aplanko Tauragės krašto muziejų „Santaka“, Taurų nuotykių parką, Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą, Pagramančio regioninį parką. Pastarasis neseniai pristatė atnaujintą ekspoziciją. Itin dideliu užimtumu pasižymi Norkaičių etnokultūros ir tradicinių amatų centras. Ir Skaudvilės miestelis pastaraisiais metais smarkiai žengia pirmyn. Tauragės rajono savivaldybei sutvarkius Skaudvilės miesto infrastruktūrą, turistai gali ne tik aplankyti A. Čepausko galeriją, muziejų, bet ir pasivaikščioti įrengtais pėsčiųjų takais, praleisti laiką su šeima žaidimų aikštelėse ar erdvėje prie Skaudvilės tvenkinio.

Iš kokių šalių ar miestų turistų apsilanko daugiausiai?

– Negalėtume išskirti vienos kategorijos. Tiek turizmo informacijos centrą, tiek muziejų aplanko įvairiausi turistai ir lankytojai. Nemažą dalį sudaro vietos ar aplinkinių rajonų turistai. Džiaugiamės, kad dalyvavimas ADVENTUR parodoje neša naudą – paklausti, kodėl Tauragę įtraukė į savo kelionės maršrutą, išgirstame šiltų atsiliepimų apie darbą parodoje.

Kalbant apie užsienio turistus, daugiausia jų sulaukiame iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Gruzijos, nors yra buvę ir iš Kanados, Japonijos. Esame sulaukę Amerikos lietuvių užklausų dėl Tauragės krašte gyvenusių artimųjų, jie nori atrasti ir pažinti savo šaknis.

– Artėja vasara, o tuo pačiu – ir turizmo sezonas. Kuo šiemet jis žada būti įdomus, kas naujo planuojama? Kaip pritraukiant turistus prisideda Tauragės muziejus „Santaka“?

– Kasmet bandome tiek muziejaus lankytojams, tiek turistams paruošti ką nors naujo bei plėsti teikiamas paslaugas, ieškome papildomo finansavimo. Šiais metais paruošėme naują turistinį maršrutą „Partizanų takais nuo Tauragės iki Pagramančio“, kurį pristatysime turizmo sezono atidarymo metu, bendradarbiaudami su Pagramančio regioninio parko lankytojų aptarnavimo centru.

Muziejus paruošė naują edukacinę programą „Raganavimas“ bei netrukus pristatys edukaciją „Balzako laiškas“. Šiuo metu vyksta intensyvūs ekspozicijų atnaujinimo darbai Skaudvilėje – muziejus persikelia į naujas patalpas, buvusį valsčiaus pastatą, statomi informaciniai stendai Tauragės mieste ir rajone.

Rudenį startuos projektas „Aktyvaus poilsio skatinimas ir turizmo išteklių sklaida Tauragės rajone“.

– Kas, jūsų nuomone, padėtų pritraukti į mūsų kraštą daugiau turistų? Ar ta kryptimi kas nors daroma? Jei taip, tai kas?

– Šiais laikais informacijos sklaida yra itin svarbi. Šiais metais planuojame atnaujinti turizmo internetinę svetainę http://www.taurageinfo.lt/, kurios pagrindinis trūkumas – kad ji nepritaikyta užsienio turistams. Rengiame ir tris maršrutus programėlei „walk15“, kurioje žingsniai galės būti mainomi į nuolaidas.

Labai padeda viešbučių plėtra – Tauragėje tai buvo opi problema. Verslas jaučia turistų augimą ir reaguoja plėsdamas apgyvendinimo paslaugų sektorių. Atsiradus didesnei apgyvendinimo ir turizmo paslaugų pasiūlai, turime galimybę turistą išlaikyti dvi dienas.

Daugiau straipsnių