Aktualijos

Pirmosios lietuviškos braškės – jau ant prekystalių
  • Įkelta: 2019-05-24

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.

Ūkininkų šiltnamiuose jau sirpsta pirmosios braškės. Sakoma, kad pavasarinės uogos turi daug vitaminų, kurių taip trūksta po žiemos, tad dažniausiai jų perkama vaikams ar ligoniams. Vis dėlto Tauragės turgelyje prie prekystalio, ant kurio puikuojasi gražuolės pirmosios lietuviškos braškės, pirkėjų eilės nesidriekia. Atbaido kaina – už kilogramą uogų prašoma 6 eurų. Vis dėlto tai kur kas pigiau nei kitur – skelbiama, kad didžiuosiuose miestuose pirmųjų lietuviškų uogų kaina siekė 10 ar net 12 eurų.

Braškėmis prekiaujanti aukštupiškė Sigita teigė, jog šeštadienį didžiajame turguje uogų kaina buvo 7 eurai už kilogramą, o praėjusį sekmadienį Rietave jų kaina siekė ir visus 12 eurų.

– Tačiau kainos sparčiai kris, kadangi uogos sirpsta tiesiog akyse, tačiau greit baigiasi, – sakė Sigita.

Tiesa, braškių, pasak jos, šiemet bus nelabai daug. Jos uogos auga šiltnamyje, tad šalnos jų nepalietė, nors šiltnamis ir nešildomas. Lauke – dar 6 arai braškių, ten pirmosios uogos šalnų neatlaikė.

– Vėliau uogų bus, nušalo tik pirmosios, – pasakojo Sigita.

Paklausta, kokia galėtų būti žemiausia uogų kaina, moteris sakė, kad prognozuoti sunku. Pernai žemiausia kaina buvo 2 eurai už kilogramą, šiemet ji tikriausiai bus didesnė.

– Dažniausiai visi laukia, kada uogos bus pigesnės, kol jų nebelieka, – svarstė braškių augintoja. Tiek prekybos centruose, tiek turguje galima įsigyti iš užsienio šalių atvežtų uogų, kurios yra kur kas pigesnės. Tauragės turgelyje prekybininkai siūlo įsigyti graikiškų braškių. Šių kilogramas kainuoja apie 4 eurus.

Paklausti apie lenkiškas, prekybininkai tikina, kad jų kol kas dar neatsiveža – per anksti. Kaip praneša Lenkijos žiniasklaida, balandžio mėnesį prasidėjusi sausra padarė savo darbą – braškių augintojai, kurių Lenkijoje gausu, jau skundžiasi, kad ši pelninga kultūra didesniuose nelaistomuose plotuose dėl drėgmės stygiaus žūsta bemaž akyse – džiūsta vos pradėti krauti žiedai. Jau nelabai tikimasi, kad braškes dar išgelbės gegužės lietūs. Dirbtinis drėkinimas įrengtas tik labai nedidelėje dalyje braškynų. Lenkijos žemės ūkio rinkos ekspertai prognozuoja, kad tokia situacija negali neturėti įtakos būsimam braškių derliui bei jų kainoms. Kokios gali būti žemiausios braškių kainos – kol kas niekas neprognozuoja.

Specialistai tikina, kad dėl to šiais metais braškės gali būti brangios visą sezoną.

 

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20
Daugiau straipsnių