Aktualijos

Pirmi „Spiečiaus“ metai: 11 rezidentų ir šūsnis seminarų
  • Įkelta: 2019-05-14
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gegužės 3 dieną VšĮ „Versli Lietuva“ įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje šventė savo 1-ąjį gimtadienį. Šia proga vyko išskirtiniai mokymai, kuriuos vedė sporto treneris, sveikos gyvensenos šalininkas, motyvatorius Ignas Bakėjus. Nuo šių metų pradžios regiono koordinatorės pareigas užimanti Indrė Gendroliutė-Gerulienė sako, kad „Spiečius“ stengiasi pateisinti tauragiškių lūkesčius. Kartu su „Versli Lietuva“ Regionų plėtros vadove Jolanta Miloš kalbėjosi „Tauragės žinių“ žurnalistė.

– Ką pavyko sukurti per pirmuosius „Spiečiaus“ gyvavimo metus?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: „Spiečiuje“ yra įkurtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos ir papildomos erdvės susitikimams, seminarams. Per pirmuosius veiklos metus moderni erdvė pritraukė 11 rezidentų, kurie turėjo galimybę nemokamai naudotis kompiuterizuota darbo vieta, susitikimo kambariu, dalyvauti informaciniuose renginiuose bei praktiniuose mokymuose. Narystė „Spiečiuje“ prisidėjo prie jų verslo augimo – nauji projektai, plečiamas prekių asortimentas, didėjantis klientų ratas. Sulaukiame nemažai besidominčių „Spiečiaus“  teikiamomis paslaugomis.

– Rengiate daug mokymų, seminarų. Kam jie skirti?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Per pirmuosius veiklos metus „Spiečiuje“ įvyko 21 renginys, kuriuose dalyvavo 390 dalyvių. Renginių temos įvairios, todėl ir auditorija būna įvairi. Organizuojame seminarus tiek asmenims, kurie dar neturi konkrečios verslo idėjos, tiek tiems, kurie jau ne vienerius metus vysto verslą. Rinkdamiesi renginio temas atsižvelgiame ir į auditorijos lūkesčius, ko tuo metu labiausiai reikia, kokios yra tendencijos bei kokių žinių jiems trūksta.

– Ar susiduriate su sunkumais Tauragėje? Mūsų miestas nedidelis, verslo aplinka turbūt siauresnė ir dėl nedidelio gyventojų skaičiaus.

Jolanta Miloš: Tokio tipo bendradarbystės centrai yra populiarūs Lietuvos didžiuosiuose miestuose, o regionuose tai naujovė, tad reikia laiko, kol vietinis verslas supras tokios erdvės naudą. Verslas dažnai yra lokalus, veikia pagal daugelį metų taikomus principus, tad atsargiai žiūrima į pokyčius, bendradarbiavimą ar mentorystę. Todėl turime ir toliau skatinti vietinį verslą taikyti naujoves, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje ir ieškoti unikalių sprendimų.

Taip pat regionuose nėra aiškių verslumo vystymo pagrindų, ką pastebime didesniuose miestuose. Juose jau nuo mokyklos vaikai yra mokomi verslumo, prie to prisideda mokinių mokomosios bendrovės, kuriose moksleiviai įgyvendina savo verslo idėjas ir vysto verslą realiomis rinkos sąlygomis. Tai suteikia ne tik žinių, bet ir praktinių gebėjimų.

Nors Tauragė yra nedidelis miestas, pastebime, kad jame yra verslumo ir idėjų turinčių žmonių, kuriems dažnai trūksta žinių, nuo ko pradėti verslą ar kaip jį toliau vystyti. Todėl „Spiečius“ ir suteikia galimybę ne tik nemokamai naudotis darbo erdve, bet ir mokymų bei konsultacijų paketu, kurį anksčiau regionuose būdavo sudėtinga gauti.

– Kaip vertinama Tauragė, lyginant su kitais Lietuvos verslumo centrais?

Jolanta Miloš: Šiuo metu Lietuvoje veikia penki bendradarbystės centrai „Spiečius“ – Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Tauragėje. Kiekviename „Spiečiuje“ bendruomenės skiriasi – vienuose „Spiečiuose“ labiau buriasi technologiniai verslai, kituose – kūrybiniai verslai, o trečiuose – labai įvairių sričių verslininkai. Skiriasi ir darbo principai – vieni mėgsta dirbti dienos metu, kitiems darbas produktyvesnis vėlai vakare ar savaitgaliais. Tad „Spiečius“ suteikia galimybę nariams dirbti jiems patogiu metu.

– Kokia „Spiečiaus“ perspektyva, tikslai?

Jolanta Miloš: Kiekvienas bendradarbystės centras turi ne tik individualius metinius veiklos tikslus, bet prisideda ir prie bendrų organizacijos „Versli Lietuva“ siekiamų poveikio rodiklių įgyvendinimo. Pagrindiniai bendradarbystės centruose „Spiečius“ teikiamų paslaugų tikslai yra skatinti tvaraus verslo kūrimą ir vystymą, verslo bendradarbiavimo skatinimas, siekiant sudaryti galimybes atsirasti naujoms verslo iniciatyvoms. Svarbiausias mūsų matuojamas ir siektinas rodiklis yra bendradarbystės centrų „Spiečius“ narių apyvartos augimas. Artimiausioje dviejų metų perspektyvoje siekiame didinti bendradarbystės centrų „Spiečius“ žinomumą, paslaugų krepšelio atitikimą besikeičiantiems rinkos poreikiams, regioninio lygmens verslo bendruomenės įsitraukimą, jų dalyvavimą „Verslo mentorių tinklo“ programoje.

– Ar bandydami išjudinti verslo plėtrą nesijaučiate „vieniši“?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Bendradarbiaujame su Užimtumo taryba, kurioje skaitome pranešimus verslumo tema, su Kauno kolegijos Tauragės skyriumi, Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Tauragės rajono vietos veiklos grupe. Su šio bendradarbiavimo pagalba galime kurti didesnę pridėtinę vertę verslui bei miestui.

Daugiau straipsnių