Aktualijos

Paskutinis pavasario numeris: Tarybos nario priesaika ir miesto šventės džiugesys
  • Įkelta: 2019-05-30

Laikraščio vedamajame – rajono politikos aktualijos: ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga naujo Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Tarybos posėdyje opozicija antrą kartą teikė tą patį kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus, ir vėl – nesėkmingai. Laikraščio pirmuosiuose puslapiuose ir žvilgsnis į neatpažįstamai besikeičiančią Martyno Mažvydo progimnaziją. Kriminalų puslapyje – širdį verianti Tauragės rajone sumuštos moksleivė drama, sulaukusi atgarsio visoje Lietuvoje. Taip pat laikraštyje gražiausių miesto šventės renginių pristatymai, muzikos ir meno užkulisiai bei Tauragės  gatvėmis žingsniuojantis dramblys.

Į Tarybą sugrįžęs V. Liorančas: švietimo problemos – politikų atsakomybė. Ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Jau žinoma, kad dabar jam teks dirbti Švietimo, kultūros ir sporto komitete. Į politiką grįžęs V. Liorančas prakalbo apie būtinybę spręsti švietimo problemas – optimizuoti rajono mokyklų tinklą bei teigė dirbsiąs tobulinant daugiafunkcinės sporto arenos projektą. 

M. Mažvydo bendruomenei yra ko džiūgauti: mokykla keičiasi neatpažįstamai. Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukų korpuso erdves jau sunku atpažinti. Tikimasi, kad pirmųjų dviejų renovacijos projekto etapų darbai bus baigti dvigubai greičiau nei žadėta – šį rugsėjį. Naujuosius mokslo metus mažiausi mokyklos bendruomenės nariai greičiausiai pasitiks moderniai įrengtose, išvaizdaus interjero klasėse.

Valdantieji nuomonės nepakeitė – antrą kartą tarė „ne“. Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių.

Miestą papuoš kone 24 tūkstančiai gėlių. Jau šį savaitgalį Tauragę sudrebins miesto šventė „Tauro ragas 2019“ – miestas švęs 512-ąjį gimtadienį. Tris dienas tauragiškius ir miesto svečius džiugins įvairių muzikos atlikėjų koncertai, teatro, šokio pasirodymai, sportinės rungtys, gausybė atrakcionų mažiesiems ir kitos pramogos. Įsisukus į savaitgalio renginius mieste, verta stabtelti ir prie gėlių, pasigrožėti ir pasidžiaugti savo miesto grožiu.

Cirkas papiktino gyvūnų teisių gynėjus. Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.

Naujoji Viešvilės rezervato lankytojų centro ekspozicija: yra ką veikti visiems. Visuomenei pristatyta nauja Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centro ekspozicija, kurios tema atspindi šio rezervato esmę – „Upelis vidur girios“. Ekspozicijoje bandoma atsakyti į dažniausiai lankytojams kylantį klausimą, kuo ypatinga rezervato gamta, kas čia saugoma.

Projekte „Praverkime krašto lobių skrynią“ – turtingiausi miesto šventės renginiai: Ansamblių vakaras suburs 1200 dalyvių. Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Birželio 1-ąją – išskirtinių motociklų griausmas. Šiemet ryškiu šventės „Tauro ragas 2019 “ akcentu taps ne tik žinomi atlikėjai, bet ir riaumojančių motociklų garsas. Tauragės miesto šventės metu Lietuvos ir aplinkinių šalių baikeriai tradiciškai rinksis į vieną įdomiausių motociklininkų renginių Lietuvoje „RisingThunder custom bike show 2019“. Įspūdinga motociklų paroda ir jų griausmas užlies ne tik Pilies aikštę, Vytauto gatvę, bet ir visą Tauragę. Globalūs tauragiškiai rinksis jaukiai pasibūti Pilies kiemelyje. LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, birželio 2 d., 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę! Parką užlies džiazo banga. Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau birželio 1-ąją, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Namelis medyje pasipuoš egzotiškais vaizdais. „Taurų parko“ surengtas kūrybinis konkursas „Menas medy“ jau turi vieną nugalėtoją. Sekmadienį vykusioje idėjų atrankoje nugalėjo jurbarkiškė Emilija. Jai atiteko neribotas visų parko pramogų abonementas iki metų pabaigos, tačiau pagrindinis darbas Emilijos dar laukia – savo konkursinę idėją ji turės įgyvendinti viename iš 8 m aukštyje įrengtų namelių. Jį mergina pavers „Ramybės slėniu“.

Naujoji džiazo grupė „Optima“, gimusi iš meilės muzikai. Penktadienį į uždarą prisistatymo koncertą Tauragės pilies menėse pakvietė nauja klasikinio džiazo grupė „Optima“. Tiesa, visi jos nariai tauragiškiams gerai pažįstami, o ir grupės pavadinimas nenaujas – tokia grupė kažkada Tauragėje yra buvusi. Pirmasis tokios sudėties kolektyvo pasirodymas sutiktas labai šiltai.

 

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20
Daugiau straipsnių