Aktualijos

„Muziejų naktis“: įdomybės nuo vidurdienio iki vidurnakčio
  • Įkelta: 2019-05-18
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“ akciją. Programoje – ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, koncertai ir net cirko pasirodymas.
Vidurdienį Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, trečiajame aukšte, prasidėjo edukacija „Senovinių atvirukų dirbtuvės“.Jos dalyviai gali susipažinti su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų – cianotipija. Tai spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Šviesai jautri medžiaga yra užtepama ant popierinio paviršiaus. Fotografijos spausdinamos naudojant suskaitmenintų nuotraukų negatyvus, kurios yra saugomos Tauragės krašto muziejuje.

Pilies menėse galima pabandyti parašyti laišką taip, kaip rašė garsusis rašytojas Onorė de Balzakas, o lankytojus pasitinka pati jo mylimoji Evelina Hanska (Renata Karvelis). 

Vidurdienį lankytojai kviečiami ir į edukaciją „Muziejus tamsoje“ Tauragės mieste buvusioje NKVD būstinėje, šiuo metu daugeliui žinomoje „Šubertinės“ vardu. Edukacijos metu lankytojai gali dar ir  atidžiau įsigilinti į kiekvieną eksponatą, pamatyti tai, ko kartais gal net nepastebėtų, nes tai daryti jie turės tamsoje pasišviesdami žibintuvėliu ir orientuodamiesi stilizuotu žemėlapiu, sudarytu specialiai šiai edukacijai.

Vidurdienį prasidėjo ir ekskursija po miestą.
Nuo 14 val. Pilies menėse bus galima pasiklausyti poetinės-muzikinės kompozicijos „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ – vyks poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus poezijos ir muzikos vakaras. Programą atliks aktorė, diktorė Dalia Stonytė, M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatė Živilė Karkauskaitė (fortepijonas), profesorius Valentinas Gelgotas (fleita), kompozitorius, profesorius Mindaugas Urbaitis. Skambės Georgo Philippo Telemanno, Claude Debussy, Juozo Pakalnio, Jeronimo Kačinsko ir Mindaugo Urbaičio kūriniai.

O 16 val. Pilies kiemelyje prasidės „Slemas su ragais Nr. 2“. Kaip teigia organizatoriai, jie ne kartos pirmąjį tokį renginį, o kurs slemo nuotaiką iš naujo.

18 val. – Menų festo’19 finalinis koncertas Pilies kiemelyje, susirinkusieji pamatys vietinių ir svečių atlikėjų bei muzikantų pasirodymai bei grupės „Flash Voyage“ koncertą.

Vainikuos „Muziejų naktį“ Šakių cirko mokyklos programa „Cirko karuselė“.

 

Daugiau straipsnių