Aktualijos

Gegužės 3-osios anonsas: traukiasi Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis?
  • Įkelta: 2019-05-02

Miesto šventė ant nosies, o Kultūros centro direktorius išeina iš darbo. Tokia naujiena antradienį pasiekė tauragiškių ausis. Kokios tokio netikėto sprendimo priežastys? Užkulisiuose kalbama, kad tokį sprendimą lėmė galimi nemalonumai dėl jubiliejinio tarptautinio vyrų chorų festivalio  „Užtraukim, vyrai, dainą“, kuriam skirtas nemenkas lėšas esą gali tekti grąžinti. Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo „Tauragės žinios“.

Viceprezidento pareigos priminė senas A. Pukelio nuodėmes. Antradienį į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) antrojo viceprezidento postą išrinktas Arūnas Pukelis. Nors prieštaringos reputacijos tauragiškį rinkimuose palaikė dauguma balso teisę turinčių LFF narių, spaudoje ir futbolo bendruomenėje kilo ažiotažas, esą A. Pukelis užimti tokių svarbių pareigų neturėtų. Socialiniame tinkle „Facebook“ jam priekaištus reiškė žinomas sporto komentatorius Nerijus Kesminas, Seimo narys Arvydas Anušauskas ir kiti asmenys.

Prasideda turizmo sezonas: kas naujo? Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.

Apaštališkasis nuncijus su Lietuva atsisveikino Tauragėje. Per Atvelykį Tauragėje lankėsi ir Šv. Mišioms Švč. Trejybės bažnyčioje vadovavo Apaštališkasis Nuncijus Pedro Lopez Quintana. Po penkerių metų diplomatinės tarnystės Ekscelencija arkivyskupas palieka Baltijos šalis ir artimiausiomis dienomis išvyksta atstovauti Šv. Sostui Austrijoje. Ką apie šį vizitą kalba Tauragės klebonas Marius Venskus, sužinosite naujausiame „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Darom – ir tampa švariau. Pavasaris įsibėgėjo, o su juo atkeliavo ir „Darom 2019“. Balandžio 27-ąją tvarkėsi visa Lietuva, o drauge – ir Tauragės rajonas. Nors galutinių akcijos rezultatų dar nėra, kad daug kur tapo švariau, – akivaizdu.

Pilietybės išsaugojimas: mitai ir realybė. „Jie nemoka mokesčių, jie netarnaus Lietuvos kariuomenėje, jie naudosis tik privilegijomis, bet pareigų vengs, emigracija tik didės.“ Tokių ir panašių kaltinimų išgirsta daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie laukia gegužės 12-ąją vyksiančio Referendumo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įgijus kitos šalies, atitinkančios europinės ar transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę. Transatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės yra nusakomos kaip NATO ir EBPO narės. Plačiau apie referendumo aktualijas kalba Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Meksika: šaudom ir gaudom arba kodėl stereotipai neveikia. Sakoma, jog  kelionės yra vienas tų dalykų, kuriuos žmogus pirkdamas tampa turtingesnis. O po kelionės į Meksiką jaučiuosi įspūdžių milijonierė. Tačiau žinau, kad ši kelionė prasidėjo ne prieš gerą mėnesį, bet prieš 6 metus, kai išvažiavau mokytis į Ispanijos sostinę Madridą. Atvykus, niekada nežinai, su kuo susidraugausi, o gretimame kambaryje gyveno meksikietė Amara. Pamenu, kai susidūrėme koridoriuje, ji manęs paprašė, kad namuose kalbėtume angliškai, nes jos anglų kalbos žinios tuo metu buvo silpnos. Atsakiau: „Žinoma!“. Rezultatas buvo toks, kad po pusmečio Amara puikiai kalbėjo angliškai, o mano ispanų vis dar buvo labai ribota. Plačiau apie nuotykius Meksikoje rašo „Tauragės žinių“ žurnalistė Sandra Gerdauskaitė.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo skiltis „Ir kas gi mus nugalės...“. A. Miliulio-Neptūno atminimui oš pusantro tūkstančio ąžuolų. Gražų balandžio 27-osios rytą Tauragės miškininkai sukvietė gamtos mylėtojus ir istorijos paveldo puoselėtojus į „Nacionalinį miškasodį 2019“, kuris vyko Pužiškės girininkijoje, jau išnykusiame Kaziškės kaime. Miškasodis vyko partizano, Kęstučio apygardos vado Aleksandro Miliulio-Neptūno žuvimo vietoje. Šioje vietoje 1949 m. birželio 8 d. kartu žuvo ir A. Norkus, S. Venskaitis, jų palaikai gulėjo išniekinti Tauragės Šubertinės kieme, manoma, kad ten ir palaidoti. Žuvimo vietoje, prie buvusio bunkerio, pastatytas paminklas žuvusiesiems, Pužiškės girininkijos darbuotojai pastatė ąžuolinę tvorelę, kuri saugos žuvusių atminimą, kol suaugs talkininkų pasodinti ąžuolai. Šventės metu pasodinta 1,5 tūkstančio ąžuoliukų, užaugę medžiai taps gyvais paminklais žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.

„Džiazas ant pagalvėlių“: Klezmerio atgimimas. Balandžio 30 dieną švenčiama Tarptautinė džiazo diena. Jau tapo tradicija šią dieną minėti ir mūsų mieste – Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Antradienį trečius metus iš eilės džiazo mylėtojai rinkosi į įstaigos fojė, kur jaukiai įsitaisę klausėsi „Džiazo ant pagalvėlių“. Šiemet Kauno kolegijos Tauragės skyriaus fojė koncertavo kolektyvas iš Vilniaus „Rakija Klezmer Orkestar“, kurio branduolį sudaro šiauliečiai. Tai penkių jaunų vaikinų orkestras, propaguojantis žydų, romų muzikinę kultūrą, jidiš kalbą ir derinantis etninius sąskambius su džiazo harmonija, net balkaniškais ritmais. Apie „Džiazo ant pagalvėlių“ įspūdžius skaitykite rytojaus numeryje.

 

 

Daugiau straipsnių