Aktualijos

Europos diena Tauragėje švenčiama su užmoju
  • Įkelta: 2019-05-09

Šiandien sukanka 15 metų, kai Lietuva tapo Europos sąjungos nare. Tauragė Europos dieną, kurios tema šiemet – „Nebūk plastikas!“, pradėjo švęsti dar vakar. Vaikų darželiuose „Ąžuoliukas“, „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“ ir „Pušelė “ E-snaiperių būrio nariai sekė pasaką apie „Babaisą Plastiką“. Vaikai, klausydami inscenizuotos pasakos, sužinojo, koks žalingas vienkartinis plastikas gamtai, žiūrėjo nuotraukas bei filmuką. Šventė tęsiasi ir šiandien. Visą dieną Pilies aikštėje karaliaus vaikai, o suaugusieji vakare kviečiami pažiūrėti, ką vaikai sukūrė. Jiems bus demonstruojamas ir nemokamas filmas.

Nuo 12 val. Pilies aikštėje rinksis pradinukai iš visų mokyklų. Šią šventės dalį ves Giedrius Bučas, iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas. Aikštėje eksponuojama jo fotografijų paroda „Išpakuotas smėlis“, atkreipianti dėmesį į aplinkos taršą.

Vyks įvairiausios dirbtuvės: iš įvairių didesnių išmestų daiktų, rastų netikėtose vietose ir atsineštų dalyvių, bus statomas „obeliskas“. Ant kiekvieno „radinio“ bus užklijuotas užrašas, kas ir kur jį rado). Iš spalvotų plastikinių kamštukų bus kuriama mandala , o iš kitokių atliekinių medžiagų bus gaminami atšvaitai.

Vyks ir „Žaliojo taško“ veikla: populiariausi stalo žaidimai, pagaminti iš antrinių žaliavų, atliekų rūšiavimo turnyras ir t.t.
Aikštėje ant žolės vyks iškyla: dalyviai kviečiami atsinešti užkąsti, atsigerti, bet nesinaudoti jokiais vienkartiniais plastikiniais indais ar pakuotėmis.
Tauragės simbolis – tauro skulptūra – irgi bus „papuošta“ šia tema.

Po darbo valandų visi kviečiami ateiti į aikštę pasižiūrėti, ką vaikai sukūrė.

Nuo 19 val. prasidės jaunimo ir suaugusiųjų laikas – Tauragės kultūros rūmuose bus rodomas nemokamas festivalio „Kino pavasaris“ filmas „Dvilypiai gyvenimai“.
Bus organizuota ir linksma „E-snaiperįų būrio“ akcija „Mano batų-115“, susijusi su Europos Parlamento (EP) rinkimais.

Socialiniuose tinkluose bus galima pasižiūrėti vaizdo medžiagos, ką galvoja devynmečiai vaikai apie EP rinkimus sklaida. Bus kalbinami ir filmuojami praeiviai apie Lietuvos narystės ES 15-ąsias metines.
„E-snaiperių būrys“ paruoš kreipimąsi į jaunimą būti aktyviems ir akyliems rinkimuose, kurį paskleis ne tik per socialinius tinklus, bet ir per Tauragės TV, radiją, spaudą.
Gegužės 13–24 d. vyks akcija „Nebūk molis!“, skirta EP rinkimams. Ji vyks visose mokymo įstaigose, kuriose mokosi pirmą kartą balsuosiantis jaunimas.

Daugiau straipsnių