Aktualijos

Ar žinote, kad 1959 m sausio 1-ąją įkurta Sporto mokykla?
  • Įkelta: 2019-05-20
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Apie 1940 m., nedaug likus iki Lietuvos okupacijos, pastatoma uždara turgaus halė, kad prekiauti šalia tuometinės turgaus aikštė būtų patogu ir eilinę dieną, bet kokiomis oro sąlygomis ir išlaikant aukštesnį higienos lygį. Prie sienų ir eilėje halės vidury buvo nedidelės krautuvėlės su baltomis glazūruotų plytelių sienomis, metlacho grindimis. Kiekvienoje buvo vandentiekis, kriauklė, kanalizacija, elektros apšvietimas. Priekinė siena stiklinė su langu prekėms paduoti, durys. Nakčiai priekį su durimis buvo galima užtraukti grotomis. Užpakalinėje sienoje – lentynos, prie lango – stalviršis. Abiejuose halės galuose – dideli vartai, pro kuriuos buvo galima įvažiuoti su dvikinkiu vežimu – atvežti prekes, šalia – durys pėstiesiems. Kodėl apie ją kalbame?

Nutarus užstatyti turgaus aikštę ir naikinti Kęstučio g., halė apie 1970 m. perstatyta į sporto salę, kurioje įsikėlė 1959 m. įkurta Sporto mokykla (Dariaus ir Girėno g. 27A). Pirmosios mokykloje sporto šakos: lengvoji atletika (treneris Pranas Samoška) ir krepšinis (treneris Alfonsas Steponaitis). 1961 m. pradėjo veikti rankinio skyrius, kurio pirmasis treneris Marcelinas Zelba. 1965 m. atidaromas futbolo skyrius, treneris R. Raišelis. Mokykloje 1976 m. graikų-romėnų  imtynes pradėjo treniruoti  mokytojas Vytas Chvedukas. 1980 m. mokytojas Romualdas Ogiala pradeda mokyti jaunuosius šachmatininkus. 1981 m. pradeda veikti bokso skyrius, pirmasis treneris Jurgis Stasiulis.

Nuo 1986 m. badmintonininkus treniruoja  mokytojas Jonas Šileris. 1994 m. pradėjo veikti karate skyrius, kurio pradininkas mokytojas Gintaras Cemnalianskis. 2014–2015 m. atsidarė stalo teniso, tinklinio, orientavimosi sporto, sambo skyriai. 2018 m. Vaikų ir jaunių sporto mokykla, kaip įstaiga, panaikinta ir prijungta prie Sporto centro.

Iš Tauragės krašto muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjo Dariaus Kiniulio sudarytos knygos „Šimtmečio Tauragė. 1918–2018. 100 įdomiausių faktų“

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20
Daugiau straipsnių