Aktualijos

Apie knyga virtusią istoriją – iš pirmų lūpų
  • Įkelta: 2019-05-10

Iš arčiau susipažinti su populiariu aktoriumi visada įdomu. Į vakar Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtą susitikimą su teatro ir kino aktoriumi Mariumi Repšiu susirinko daug žmonių, juo labiau, kad ir susitikimo progos būta išties neeilinės – aktorius pristatė savo knygą „Heraklis Nr. 4“.

Žiūrint iš šalies, garsaus aktoriaus gyvenimas gali atrodyti tobulas: įsimintini vaidmenys, „Auksinis scenos“ kryžius, Sidabrinė gervė, aplodismentai ir gerbėjų dėmesys, graži šeima... Tačiau M. Repšys savo knygoje pasakoja kiek kitokią istoriją. Jo Heraklis – tarsi šių dienų pusdievis, kuriam nieko nėra neįmanomo. Trys valandos treniruočių salėje, penkios – mokantis groti, repeticijos septynias dienas per savaitę. Vos kelios valandos poilsio, nes miega tik silpni. O vieną dieną – psichiatrinės palata... Begalinis užsispyrimas siekiant tobulumo ne visuomet yra geležinė valia. O švytuoklė nuo pakilios būsenos iki visiškos nevilties – nebūtinai natūrali nuotaikų kaita. Tai gali būti ir požymis ligos, kurią ne taip lengva atpažinti. Ir kurios taip dažnai nepastebi net artimieji. M. Repšys išmoko pažinti savo ligą ir mokosi su ja gyventi. Jo istorija nudažyta ne tik tamsiomis spalvomis – ji kupina ir smagių nuotykių, ir romantiškų akimirkų, ir kūrybos džiaugsmo.

„Heraklis Nr. 4“ yra grožinis kūrinys, tačiau toli gražu ne viskas jame išgalvota ir ne visi sutapimai yra atsitiktiniai.

Knygą M. Repšys rašė dar tuomet, kai jį patį kankino depresija, todėl aktorius nori panašaus likimo žmones paskatinti nebijoti kreiptis pagalbos į artimuosius ar gydytojus.

„Nereikia bijoti būti paprastu žmogumi. Visi mes esame panašūs, visi mirtingi. Visiems kartais reikia pagalbos“, – sako aktorius.

Pristatydamas knyga M. Repšys kalbėjo apie tai, kaip išmokti gyventi su liga ir ką daryti, kad niekada neprarastum vilties.
 

Daugiau straipsnių