Aktualijos

Akmenos ir Jūros santakos grožį leis pamatyti apžvalgos bokštas
  • Įkelta: 2019-05-17

Planuojama, kad jau kitais metais prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur Akmena įteka į Jūros upę, bus pastatytas apžvalgos bokštas.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė leisti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos teisės aktų nustatyta tvarka vykdyti kitos paskirties inžinerinio statinio – apžvalgos bokšto ir jam funkcionuoti būtinų statinių – projektavimo ir statybos darbus Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje žemės sklypo dalyje Mažonų seniūnijos Ringių kaime.

Nors sprendimas priimtas tik dabar, realiai darbai jau vyksta, „Tauragės žinioms“ patvirtino l.e.p. Pagramančio regioninio parko vadovo pareigas S. Mėlinavičius ir papasakojo apie originalią idėją plačiau.

Tauragės rajone, gražiausioje Pagramančio regioninio parko vietoje, visai šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, iškils 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas ir nuo skardžio besitiesianti apžvalgos aikštelė. Apžvalgos aikštelė bus pritaikyta ir judėjimo negalią turintiems asmenims. Lankytojams nuo jos atsivers nuostabi Akmenos ir Jūros upių santakos panorama.  Konstrukcija bus dviejų aukštų – kartu ir apžvalgos aikštelė, ir apžvalgos bokštas.
Žemesnioji dalis tiesis nuo šlaito Jūros upės link.

– Jau iš jos labai neblogai matysis visas grožis, – teigė S. Mėlinavičius.

Antroji dalis – nuo šlaito į 15 metrų aukštį kylantis bokštas, į jį ves laipteliai. Kadangi Jūros upe mėgsta plaukti baidarininkai, pagalvota ir apie juos. Nuo bokšto upės link ves laipteliai, tad tiek bokšto lankytojai galės nusileisti arčiau vandens, tiek plaukiantieji upe čia galės patogiai sustoti, užlipti į viršų, pasigėrėti ir plaukti toliau.
– Norime, kad žmonės iš aukščiau pamatytų šios santakos grožį. Ji – mūsų širdis ir net viena priežasčių, dėl ko buvo įsteigtas parkas. Tai mūsų vertybė, – sakė Regioninio parko vadovas.

Pasak jo, ši idėja kilo regioninio parko darbuotojams, ji brendo jau penkerius metus, tik vis nebūdavo tai lėšų, tai galimybių ją įgyvendinti.

Parko vadovas sakė, kad buvo aktualus ir žemės klausimas, mat pati geriausia vieta pamatyti, kur išsiskleidžia santaka, buvo privati žemė. Savininkas ją parkui dovanojo, bet kol buvo sutvarkyti žemės dokumentai, kol atsirado finansavimas, prabėgo nemažai laiko.

Paklaustas, kiek kainuos įgyvendinti šį projektą, S. Mėlinavičius sakė:

– Kai bus projektas, tada ir bus žinoma kaina, iš anksto sunku pasakyti. Grubiai – apie pusę milijono eurų. Projektas bus įgyvendinamas iš Europos Sąjungos lėšų. 

– Statybos darbai turėtų prasidėti kitais metais, jei viskas gerai, tais pačiais metais ir pasibaigs. Sunku viską numatyti, nes darbai sudėtingi: šlaitas, nemažas aukštis, privažiavimo nėra, tarp medžių teks statyti. Nebus lengva, – sakė regioninio parko vadovas.

 

Daugiau straipsnių