Aktualijos

Abiturientams skamba paskutinis skambutis
  • Įkelta: 2019-05-24

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.

Paskutinio skambučio šventės proga abiturientus pasveikino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. „Prieš Jus atsiveria didesnių galimybių pasaulis. Drąsiai į jį ženkite. Išpildykite savo svajones. Tikiu, kad mokykloje gavote tvirtus pamatus ir nuorodas į ateitį, ištikimus draugus, puikius mokytojus. Šiandien noriu padėkoti ir jiems. Tai, kuo dabartiniai abiturientai  tapo per dvylika mokykloje praleistų metų, yra ir Jūsų darbo rezultatas. Rezultatas, kuris išliks labai ilgai, kuris bus matomas visą gyvenimą“, – sakoma ministro sveikinime. 

Pernai Lietuvoje su mokykla atsisveikino daugiau nei 25 tūkst. dvyliktokų ir gimnazistų. Panašiai tiek pat abiturientų mokyklas baigė ir užpernai.

Tauragėje abiturientų skaičius kasmet nors nežymiai, bet mažėja. Pernai Tauragėje egzaminus laikė 481 moksleivis ir gimnazistas, užpernai – 484, šiemet – tik 446.

Nuskambėjus paskutiniam skambučiui, abiturientams pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki birželio 20 d.

Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks birželio 1 d., šeštadienį.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė, kandidatų laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą yra 446: 237 ketina laikyti valstybinį egzaminą, 209 – mokyklinį.

Daugumoje Tauragės rajono ugdymo įstaigų mokyklų paskutinio skambučio šventės vyks šiandien: „Versmės“ gimnazijoje –11 val., Žalgirių gimnazijoje – 12 val., Žygaičių gimnazijoje – 13 val.

Skaudvilės gimnazijoje paskutinis skambutis jau nuskambėjo gegužės 22 d.,  Suaugusiųjų mokymo centre – gegužės 23 d.

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20
Daugiau straipsnių